Reklama

Reklama

World Tour w tenisie stołowym: skład reprezentacji Polski

Dwadzieścioro pięcioro polskich tenisistów stołowych - 12 zawodniczek i 13 zawodników - zostało powołanych do reprezentacji na turniej World Tour, który w dniach 7-11 listopada odbędzie się w Poznaniu.

Skład "Biało-czerwonych" został ogłoszony w poniedziałek, po weekendowym I Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Nowej Rudzie. W meczach finałowych Antonina Szymańska (GLKS Wanzl Scania Nadarzyn) pokonała Magdalenę Szczerkowską (SKTS Sochaczew) 4:3, a Daniel Górak wygrał z Pawłem Fertikowskim (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 4:1.

Reklama

Oprócz tej czwórki, w Poznaniu wystąpią m.in. Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) i Katarzyna Grzybowska (MKSTS DWSPiT Polkowice) oraz Wang Zeng Yi (Kolping Frac Jarosław) i Bartosz Such (Olimpia-Unia Grudziądz).

- Inne osoby, które widnieją na liście zgłoszeń Polish Open wystartują po potwierdzeniu udziału - na własny koszt lub klubów, albo mogą być zastąpione, jeśli nie wyrażą chęci występu - stwierdził dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

Kadra Polski na ITTF World Tour w Poznaniu:

kobiety: Natalia Partyka (SKTS Sochaczew), Katarzyna Grzybowska (MKSTS DWSPiT Polkowice), Magdalena Szczerkowska (SKTS Sochaczew), Antonina Szymańska (GLKS Wanzl Scania Nadarzyn), Maja Krzewicka (Warmia Zamer Lidzbark Warmiński), Katarzyna Nowocin (Spójnia Warszawa), Monika Pietkiewicz (Warmia Zamer Lidzbark Warmiński), Kinga Stefańska (Zamek Tarnobrzeg), Daria Łuczakowska (AZS UE Wrocław), Agata Pastor (MKSTS DWSPiT Polkowice), Katarzyna Ślifirczyk (AZS AJD Częstochowa), Klaudia Kusińska (GLKS Wanzl Scania Nadarzyn);

mężczyźni: Wang Zeng Yi (Kolping Frac Jarosław), Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Jakub Kosowski, Bartosz Such (Olimpia-Unia Grudziądz), Robert Floras (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Paweł Fertikowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Mateusz Gołębiowski (Palmiarnia Zielona Góra), Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń), Jakub Dyjas (Energa-Manekin Toruń), Piotr Chodorski (Odra KGHM Metraco Roeben Miękinia), Jarosław Tomicki (Carbo-Koks Silesia Miechowice), Paweł Chmiel (SPAR AZS Politechnika Rzeszów), Artur Daniel (Dekorglass Działdowo).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje