Reklama

Reklama

Superliga tenisistów stołowych - wygrana mistrza w derbach

Obrońca tytułu Olimpia-Unia Grudziądz pokonała w poniedziałek Energę-Manekin Toruń 3:0 w inauguracyjnym meczu superligi tenisistów stołowych.

Punkty w derbach województwa kujawsko-pomorskiego zdobyli: Tajwańczyk Huang Sheng-Sheng, Chorwat Tomislav Kolarek i mistrz londyńskich igrzysk paraolimpijskich Patryk Chojnowski.

"Wynik wskazuje jednostronne spotkanie, a tymczasem derby były wyrównane. Kolarek przegrywał z Tajwańczykiem Wu Chih-Chi 0:1 w setach i 4:8 w drugim, zaś Chojnowski uległ Grzegorzowi Adamiakowi w dwóch z trzech pierwszych partii. Gdyby doszło do czwartego pojedynku, między dwoma Azjatami, mogłoby być różnie. Huang stwierdził, że jego bilans bezpośrednich potyczek z Wu jest mniej więcej równy, a ostatnio wygrał z rodakiem tylko 4:3, w decydującym secie 11:9" - powiedział trener zespołu z Grudziądza Piotr Szafranek.

Reklama

Co ciekawe, prywatnie szkoleniowiec Olimpii-Unii jest... szwagrem Adamiaka, grającego trenera toruńskiej drużyny.

W letniej przerwie mistrza Polski wzmocnił Chojnowski (odszedł Bartosz Such), zaś do Energy-Manekina dołączył Wu (do drugiej ligi niemieckiej wyjechał Jakub Dyjas).

"Byłoby wspaniale, gdyby udało się nam obronić tytuł, ale szczególnie mocno wzmocnił się Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. Chociaż z drugiej strony Bogoria zawsze jest faworytem, a tymczasem to my byliśmy górą w dwóch z ostatnich trzech edycji rozgrywek Wschodzący Białystok Superliga" - dodał Szafranek.

Wyniki 1. kolejki:

poniedziałek, 2 września

Olimpia-Unia Grudziądz - Energa-Manekin Toruń 3:0

Huang Sheng-Sheng - Konrad Kulpa 3:1 (11:6, 11:6, 9:11, 11:8)

Tomislav Kolarek - Wu Chih-Chi 3:1 (11:13, 11:9, 11:9, 12:10)

Patryk Chojnowski - Grzegorz Adamiak 3:2 (11:2, 8:11, 9:11, 11:6, 11:2)

wtorek, 3 września

Palmiarnia Zielona Góra - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Poltarex Pogoń Lębork - Kolping Frac Jarosław

Dekorglass Działdowo - Condohotels Morliny Ostróda

środa, 4 września

Carbo-Koks Polonia Bytom - SPAR Extramarket AZS Politechnika Rzeszów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama