Reklama

Reklama

Superliga tenisistów stołowych - druga wygrana z rzędu Poltarex Pogoni

Tenisiści stołowi Poltarex Pogoni Lębork odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w superlidze. W niedzielnym meczu 4. kolejki pokonali na wyjeździe beniaminka Dojlidy Białystok 3:2, czyli za dwa punkty.

Zespół z Pomorza do wygranej poprowadził były mistrz kraju w deblu i mikście Filip Szymański, który jednak rzadko zdobywa komplety punktów. W stolicy Podlasia okazał się lepszy od zagranicznych pingpongistów rywali - Rosjanina Aleksieja Grigoriewa (przegrywał z nim już 0:2) i Chińczyka Meng Zhena.

Reklama

Trzeci punkt dla drużyny Poltarex Pogoni, która awansowała na siódme miejsce, dołożył Anglik Andrew Baggaley, który pokonał Azjatę 3:0. W białostockiej ekipie po jednym pojedynku wygrali Grigoriew i Bogusław Koszyk.

Liderujący i jednocześnie broniący tytułu zawodnicy Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zagrają we wtorek na wyjeździe z plasującym się na drugiej pozycji Dekorglassem Działdowo.

Niespodziewanie na końcu tabeli są trzy kluby, które w ostatnich dwóch latach przynajmniej raz zdobywały brązowy medal drużynowych mistrzostw Polski - Carbo-Koks Polonia Bytom, Kolping Frac Jarosław i Palmiarnia Zielona Góra.

Wyniki 4. kolejki:

niedziela, 26 października:

Dojlidy Białystok - Poltarex Pogoń Lębork 2:3

Artur Grigoriew - Filip Szymański 2:3 (11:4, 11:8, 8:11, 10:12, 9:11)

Meng Zhen - Andrew Baggaley 0:3 (9:11, 13:15, 6:11)

Bogusław Koszyk - Jakub Perek 3:0 (11:9, 12:10, 11:7)

Artur Grigoriew - Andrew Baggaley 3:0 (12:10, 11:4, 11:9)

Meng Zhen - Filip Szymański 0:3 (7:11, 9:11, 9:11)

Tabela:

1. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 4  3  1   9-4   9 pkt

2. Dekorglass Działdowo               3  3  0   9-4   8

3. Olimpia-Unia Grudziądz             3  2  1   8-3   7

4. Energa-Manekin Toruń               3  3  0   9-4   7

5. Condohotels Morliny Ostróda        4  2  2   9-7   7

6. SPAR Extramarket AZS Politechnika  3  1  2   6-6   4

7. Poltarex Pogoń Lębork              4  2  2   7-10  4

8. Dojlidy Białystok                  4  1  3   7-11  4

9. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz        3  1  2   6-8   3

10. Carbo-Koks Polonia Bytom          3  1  2   3-7   3

11. Kolping Frac Jarosław             3  1  2   4-8   2

12. Palmiarnia Zielona Góra           3  0  3   4-9   2


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje