Superliga tenisistów stołowych. Dojlidy zwyciężyły w Gdańsku

Dojlidy Białystok pokonały w Gdańsku AZS AWFiS Balta 3:2 w jedynym środowym meczu 9. kolejki superligi tenisistów stołowych. Dzięki temu zwycięstwu goście przerwali serię trzech porażek i awansowali na szóste miejsce w tabeli.

Zawodnicy z Białegostoku przegrali trzy kolejne spotkania 0:3. Drużyna prowadzona przez menedżera Piotra Anchima zmierzyła się jednak z zespołami plasującymi się na czołowych miejscach - Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki, Dekorglassem Działdowo oraz PKS Kolpingiem Frac Jarosław. W Gdańsku przyjezdni zdołali przerwać kiepską passę, ale o ich triumfie przesądziła dopiero piąta gra, którą w tym sezonie jest debel.

W pierwszym pojedynku Mateusz Troka, zastępujący w ekipie gospodarzy Bartosza Sucha, przegrał 0:3 z 20-letnim Chińczykiem Li Youngyinem, ale za chwilę Patryk Chojnowski wyrównał stan rywalizacji. Aktualny mistrz Polski pokonał 3:1 Wanga Zeng Yi, czyli złotego medalistę krajowego czempionatu z 2012 roku.

W trzecim meczu pochodzący z Chin reprezentant Azerbejdżanu Yu Khinhang 3:0 zwyciężył Przemysława Walaszka, ale sukcesu gdańszczan nie zdołał przypieczętować Chojnowski. Grający trener AZS AWFiS Balta wygrał co prawda w spotkaniu Li Youngyinem pierwszego seta, jednak ostatecznie uległ 1:2.

Losy konfrontacji rozstrzygnęła gra podwójna, w której lepsi 2:1 okazali się goście.