Reklama

Reklama

​Superliga tenisa stołowego. Drugie w sezonie zwycięstwo Olimpii-Unii

Olimpia-Unia Grudziądz wygrała na wyjeździe z Poltarex Pogonią Lębork 3:1 w meczu grupy spadkowej superligi tenisistów stołowych. Triumfatorzy wyprzedzili sobotnich rywali i obecnie zajmują 11. miejsce w stawce 13 klubów.

Punkty dla drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Szafranka zdobyli: Jan Zandecki, Marco Golla i Rosjanin Maksim Czapłygin. Dwaj pierwsi bronili po kilka piłek meczowych, ale ostatecznie pokonali po 3:2 - odpowiednio - Adama Dosza i Bogusława Koszyka.

Z kolei Czapłygin w pierwszej swojej grze (przy stanie 1:0 w meczu) uległ Markowi Prądzinskiemu 0:3. Zawodnik gospodarzy ma 46 lat, a zwycięstwo nad Rosjaninem było jego pierwszym w tym sezonie, po 13 porażkach.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Reklama

W ostatnim singlu, rozgrywanym do dwóch wygranych setów, Czapłygin triumfował w rywalizacji z Doszem 2:0 i zapewnił drugie zwycięstwo przyjezdnym.

W sezonie 2020/2021 z superligą pożegna się tylko jeden klub. Obecnie na ostatniej lokacie jest ZKS Palmiarnia Zielona Góra, która traci cztery punkty do Olimpii-Unii i trzy do Poltarex Pogoni.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje