Reklama

Reklama

​Superliga tenisa stołowego. Chojnowski wraca do Dekorglassu Działdowo

Dotychczasowy lider AZS AWFiS Balta Gdańsk Patryk Chojnowski w przyszłym sezonie superligi tenisistów stołowych będzie reprezentował barwy Dekorglassu Działdowo. To powrót tego zawodnika do dawnego klubu po czterech latach.

Reklama

O transferze Chojnowskiego poinformował klub z Działdowa. Były indywidualny mistrz Polski i mistrz paraolimpijski w singlu wraca do Działdowa, gdzie spędził trzy sezony w latach 2014-2017. Potem przez jeden sezon reprezentował Spójnię Warszawa, a od trzech lat był zawodnikiem gdańskiego klubu.

Reklama

"Dekorglass przedstawił mi najatrakcyjniejszą propozycję. Jest to też dla mnie możliwość uczestniczenia w Lidze Mistrzów. To dwie najważniejsze rzeczy, dla których zdecydowałem się na powrót" - powiedział PAP Chojnowski.

Zawodnik przekazał, że z działdowskim klubem będzie wiązał się kontraktem na dwa sezony. Przypomniał, że wśród swoich osiągnięć nie ma jeszcze tytułu drużynowego mistrza kraju i liczy, że w przyszłym sezonie wywalczy złoto z Dekorglassem.

31-letni pingpongista ocenił, że wraca do dawnego klubu jako zawodnik bardziej doświadczony i dojrzały.

"Ostatnie lata pokazały, że gram teraz najlepszy tenis w swojej karierze. Wiem, czego mogę spodziewać się po sobie i że będę zawodnikiem przydatnym drużynie. Myślę, że te dwa, trzy kolejne lata to ostatni gwizdek, żeby wykorzystać to jak najlepiej wynikowo" - stwierdził.

Chojnowski - podobnie inny reprezentant Dekorglassu Jakub Dyjas - mieszka w Gdańsku, co ułatwi im wspólne treningi.

"Od jakiegoś czasu trenujemy razem z Kubą, ale teraz myślę, że będziemy jeszcze częściej spotykali się na sali, więc to jako drużynę pewnie nas wzmocni" - ocenił.

Prezes Dekorglassu Ferdynand Chojnowski (zbieżność nazwisk przypadkowa) powiedział PAP, że klub jeszcze oficjalnie nie informuje, kogo z dotychczasowego składu ma zastąpić w nowym sezonie Patryk Chojnowski.

"Patryk jest jednym z czołowych polskich tenisistów stołowych. Będą trenować razem z Kubą Dyjasem w Gdańsku. Nie bez znaczenia jest sytuacja związana z pandemią, z powodu której wzięliśmy pod uwagę lepszą dostępność krajowych zawodników, bo z przyjazdami Azjatów na mecze różnie bywało" - powiedział.

W obecnym sezonie w składzie drużyny z Działdowa jest pochodzący z Azji, ale reprezentujący Chorwację Wei Shihao, który swój ostatni pojedynek w superlidze rozegrał pod koniec listopada ubiegłego roku. Potem wystąpił jeszcze w grudniu w meczach Ligi Mistrzów.

"Wei Shihao wrócił do Chin, podobnie jak choćby Li Youngyin z Białegostoku. Tak się poskładały sprawy, że wyjechał. Myślę jednak, że Jiri Vrablik bardzo dobrze go zastąpił" - stwierdził prezes Dekorglassu.

Tenisiści stołowi Dekorglassu awansowali do tegorocznego finału play off superligi. O złoto będą rywalizowali z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

autor: Marcin Boguszewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje