Reklama

Reklama

Superliga tenisa stołowego. Awans Sokołowa i AZS AWFiS Balty do półfinału

Tenisiści stołowi Sokołowa S.A. i AZS AWFiS Balta Gdańsk awansowali do półfinału play off superligi. W ćwierćfinale broniący tytułu zespół z Jarosławia pokonał u siebie 3:1 Lotto Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz, a gdańszczanie na wyjeździe 3:2 Dojlidy Białystok.

Bezpośredni awans do półfinału play off zapewniły sobie dwie najlepsze drużyny grupy mistrzowskiej, czyli Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. O pozostałe dwa miejsca rywalizowały w piątek zespoły sklasyfikowane na pozycjach 3-6, a gospodarzami jedynej ćwierćfinałowej potyczki były wyżej notowane ekipy.

Broniący tytułu trzeci w tabeli Sokołów S.A. zwyciężył u siebie 3:1 szóstą Lotto Zooleszcz Gwiazdę, a zajmująca piątą lokatę AZS AWFiS Balta wygrała w Białymstoku 3:2 z plasującymi się na czwartym miejscu Dojlidami.

Dwa punkty dla zespołu mistrzów Polski zdobył reprezentant Ukrainy Kou Lei, który bez straty seta pokonał Patryka Jendrzejewskiego i Japończyka Asukę Machiego. Trzeci pojedynek, z Arturem Grelą, wygrał Hindus Sathiyan Gnanasekaran.

Reklama

Zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja AZS AWFiS Balta z Dojlidami. We wtorek w ostatniej kolejce sezonu zasadniczego gdańszczanie triumfowali we własnej hali 3:2 i w Białymstoku o losach spotkania ponownie rozstrzygnęła gra deblowa.

Awans do czołowej czwórki zapewnili gościom Tomasz Tomaszuk i Szymon Malicki, którzy zwyciężyli 2:0 Wanga Zeng Yi i Piotra Michalskiego. Wcześniej dwa pojedynki, z Michalskim i Białorusinem Aleksandrem Chaninem, rozstrzygnął na swoją korzyść lider AZS AWFiS Patryk Chojnowski.

W półfinałach zaplanowano mecz i rewanż - ich terminy to 7 i 11 kwietnia. Dartom Bogoria zmierzy się z gdańszczanami, a Dekorglass z ekipą z Jarosławia. Finał tradycyjnie rozegrany zostanie na neutralnym terenie. Wiadomo natomiast, że po rocznym pobycie z superligą żegna się Palmiarnia Zielona Góra.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Wyniki ćwierćfinałów:

Sokołów S.A. Jarosław - Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:1 

Kou Lei - Patryk Jendrzejewski 3:0

Paweł Chmiel - Asuka Machi 0:3

Sathiyan Gnanasekaran - Artur Grela 3:1

Kou Lei - Asuka Machi 2:0 

Dojlidy Białystok - AZS AWFiS Balta Gdańsk 2:3

Aleksandr Chanin - Tomasz Tomaszuk 3:2

Piotr Michalski - Patryk Chojnowski 0:3

Wang Zeng Yi - Szymon Malicki 3:0

Aleksandr Chanin - Patryk Chojnowski 0:2 

Wang, Michalski - Tomaszuk, Malicki 0:2 

md/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje