Reklama

Reklama

Superliga tenisa stołowego. 3S Polonia Bytom pewna utrzymania

Tenisiści stołowi 3S Polonii Bytom zagwarantowali sobie utrzymanie w superlidze. W zaległym, czwartkowym meczu 14. kolejki grupy spadkowej wygrali z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1.

Dwa punkty zdobył Robert Floras, który pokonał Jana Zandeckiego 3:1 i Marco Gollę 2:0. Zwycięstwo odniósł też Filip Szymański - 3:2 nad Maksimem Czaplyginem. W tym pojedynku Szymański prowadził z rosyjskim defensorem 2:0 i 10:9, ale nie wykorzystał dwóch meczboli. Ale wcześniej w trzecim secie przegrywał aż 4:9. Czaplygin doprowadził do remisu 2:2, lecz w ostatnim secie górą był Polak.

Szymański, były mistrz Polski w deblu i mikście, wie jak rywalizować przeciwko obrońcom, bowiem w ping-pongu (grz bez profesjonalnych okładzin) sam jest obrońcą. Niedawno zresztą uczestnił w prestiżowym Mastersie w angielskim Coventry w ping-pongu. Z kolei w "klasycznym" tenisie stołowym to zawodnik ofensywny.

Reklama

W ekipie z Grudziądza punkt wywalczył Marco Golla, który "oddał" Igorowi Dąbrowskiemu zaledwie osiem małych punktów.

 

W tabeli bytomianie umocnili się na ósmej pozycji i mają już zapewnione utrzymanie. Nad ostatnią Palmiarnią Zielona Góra mają 13 punktów przewagi, a do rozegrania obu klubom pozostały po cztery spotkania, czyli maksymalnie można uzyskać 12 "oczek". W tym sezonie do pierwszej ligi spadnie tylko klub z 13. pozycji.

Olimpia-Unia zajmuje przedostatnią, 12. lokatę. Wyprzedza Palmiarnię o 1 pkt. Drużyna z Grudziądza wygrała tylko jeden mecz w sezonie (zielonogórzanie dwa), ale przegrała też cztery razy po 2:3, czyli za "oczko".

Kolejne spotkania w grupach mistrzowskiej i spadkowej odbędą się w lutym.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy