Superliga pingpongistów: Trener Gorzovii zafundował spore emocje

Gorzovia Gorzów Wielkopolski pokonała SPAR AZS Politechnikę Rzeszów 3:2 w najciekawszym wtorkowym meczu 5. kolejki Superligi Wschodzący Białystok tenisistów stołowych. W potyczce grających trenerów Szymon Kulczycki uległ Tomaszowi Lewandowskiemu 2:3.

- Zafundowałem kibicom spore emocje... Mogliśmy zwyciężyć akademików 3:0, ale prowadząc 6:1 w ostatnim secie z Lewandowskim pozwoliłem, by rywal mnie dogonił. W dramatycznej końcówce przegrałem 9:11 - powiedział trener gorzowian Kulczycki. W jego zespole bardzo dobrze zaprezentował się prawie 40-letni Czech Radek Mrkvicka, który wygrał i z Pawłem Chmielem, i Białorusinem Pawłem Płatonowem.

Jednostronny przebieg miały dwa inne wtorkowe spotkania. Broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, wzmocniony Hiszpanem He Zhi Wenem (zastąpił słabiej grającego ostatnio Daniela Góraka), nie dał szans w Bytomiu Carbo-Koks Silesii Miechowice, zaś Condohotels Morliny Ostróda w godzinę uporały się w Radzyniu Podlaskim z Alfą Bank Spółdzielczy. Gospodarze nie zdobyli nawet seta.

Na prowadzeniu w tabeli Olimpia-Unia Grudziądz, która w niedzielę i poniedziałek sięgnęła po sześć punktów na Podkarpaciu. Najpierw w meczu 8. kolejki (awansem) pokonała SPAR AZS 3:1, a następie wygrała z beniaminkiem Kolpingiem Frac Jarosław 3:1. W czwartek odbędzie się konfrontacja pomiędzy

wicemistrzem poprzedniego sezonu superligi Palmiarnią Zielona Góra i innym beniaminkiem - Energą-Manekin Toruń. Szkoleniowcem gości jest Grzegorz Adamiak, wcześniej przez długie lata związany z klubem z województwa lubuskiego.