Reklama

Reklama

Puchar ETTU tenisistów stołowych - porażka Dartomu w 1. meczu finału

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przegrał u siebie z UMMC Jekaterynburg 2:3 w pierwszym meczu finału Pucharu ETTU tenisistów stołowych. Punkty dla mistrzów Polski zdobyli Daniel Górak i Paweł Fertikowski. Rewanż 26 kwietnia w Rosji.

Trzech piłek zabrakło Bogorii do zwycięstwa nad zespołem, który w poprzednim sezonie zajął drugie miejsce w prestiżowej Lidze Mistrzów. Przy stanie 2:1 w spotkaniu, Górak prowadził z Chińczykiem Hou Yingchao 2:0 w setach i 8:5 w trzecim. Gdyby wygrał, polska drużyna byłaby w bardzo uprzywilejowanej sytuacji przed wyjazdem do Jekaterynburga.

29-letni Górak mógł zostać bohaterem niedzielnego meczu, który trwał prawie trzy i pół godziny. W pierwszej potyczce nie dał żadnych szans Grigorijowi Własowi, zaś niewiele zabrakło mu do pokonania defensora z Chin. Hou Yingchao w przeszłości plasował się na dziesiątej pozycji w rankingu światowym, a od wielu lat z powodzeniem występuje w Europie (m.in. w Austrii). Z Górakiem gładko przegrał dwie partie, ale potem górę wzięło jego doświadczenie.

Reklama

W półfinale Pucharu ETTU rosyjski klub uporał się z Olimpią-Unią Grudziądz (2:3 i 3:1), a wtedy po dwa razy z Hou rywalizowali Bartosz Such i Tajwańczyk Huanh Sheng-Sheng. Obaj ponieśli porażki.

Oprócz Góraka (bilans 7-3 w ETTU Cup), zwycięstwo w ekipie gospodarzy odniósł Paweł Fertikowski. Okazał się lepszy od dwukrotnego wicemistrza Europy Chorwata Tan Ruiwu; w 2012 sięgnął po srebro w singlu, a pięć lat wcześniej w deblu z Lucjanem Błaszczykiem.

Dwie przegrane zanotował Robert Floras - z Hou i Własowem.

W Dartomie Bogorii widoczny był brak lidera Jiang Tianyia, który musiał zostać w Hongkongu i zagrać w Pucharze Azji. Ale i w barwach UMMC brakowało najlepszych pingpongistów, na czele z mistrzem olimpijskim z Pekinu Chińczykiem Ma Linem (dołączył do zespołu w trakcie sezonu i nie został zgłoszony do pucharów) oraz Duńczykiem Michaelem Maze (były mistrz Europy jest kontuzjowany).

Mimo porażki przed własną publicznością, klub prowadzony przez trenera Tomasza Redzimskiego i prezesa Dariusza Szumachera zachował szansę na końcowy sukces. W 1985 roku AZS AWF Gdańsk sięgnął po Puchar Europy, wówczas najważniejsze klubowe rozgrywki na kontynencie. Cztery lata wcześniej drużyna z trójmiasta uległa w finale Spartacusowi Budapeszt.

Szkoleniowcem rosyjskiej drużyny jest Chorwat Zoran Primorac, który kilka lat temu był o krok od podpisania kontraktu z Dartomem Bogorią.

Dartom Bogoria Grodzisk Maz. - UMMC Jekaterynburg 2:3

Daniel Górak - Grigorij Własow 3:0 (12:10, 11:4, 13:11)

Robert Floras - Hou Yingchao 0:3 (4:11, 8:11, 3:11)

Paweł Fertikowski - Tan Ruiwu 3:2 (11:9, 5:11, 7:11, 11:5, 11:8)

Daniel Górak - Hou Yingchao 2:3 (11:2, 11:4, 11:13, 9:11, 1:11)

Robert Floras - Grigorij Własow 1:3 (11:13, 11:13, 11:9, 1:11)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama