Reklama

Reklama

Puchar ETTU: polskie zespoły grają o awans do 1/8 finału

Olimpia-Unia Grudziądz zagra na wyjeździe z TTC Zugbrucke Grenzau (Niemcy), zaś Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z Entente Pongiste Issenne (Francja) w 3. rundzie Pucharu ETTU tenisistów stołowych. Stawką jest awans do 1/8 finału.

W poprzednim sezonie Dartom Bogoria osiągnął finał tych rozgrywek, zaś Olimpia-Unia - półfinał. Obydwa polskie kluby nie sprostały UMMC Jekaterynburg.

Mistrz Polski z Grudziądza spotka się w piątek z byłym mistrzem i zdobywcą Pucharu Niemiec TTC Zugbrucke (w jego składzie byli Andrzej Grubba i Lucjan Błaszczyk). Na półmetku Bundesligi zajmuje piąte miejsce, z bilansem gier 5-4. Do podstawowych zawodników należą: Japończyk Masaki Yoshida, Chorwat Andrej Gacina i Czech Lubomir Jancarik.

W sobotę wicemistrz kraju Dartom Bogoria zmierzy się na wyjeździe z Entente Pongiste Issenne. W obecnym sezonie ligi francuskiej ten zespół ani razu nie wygrał, trzy spotkania zremisował, a cztery przegrał. W składzie są m.in. brązowi medaliści niedawnych DMŚ w Maroku: Alexandre Robinot i Enzo Angles (obok na podium byli Polacy).

Reklama

Program 3. rundy Pucharu ETTU (z udziałem polskich zespołów):

piątek, 13 grudnia (godz. 19):

TTC Zugbrucke Grenzau (Niemcy) - Olimpia-Unia Grudziądz

sobota, 14 grudnia (godz. 16):

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Entente Pongiste Issenne (Francja)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje