Reklama

Reklama

Polacy rozpoczynają walkę w DME w tenisie stołowym

Środowymi (24 września) meczami z Portugalkami i Szwedami rozpoczną polscy tenisiści stołowi udział w drużynowych mistrzostwach Europy w Lizbonie. Turniej będący kwalifikacją do przyszłorocznych igrzysk kontynentu w Baku potrwa do 28 września.

Podopieczne Michała Dziubańskiego ostatnie dni spędziły w kraju, trenując w klubach i rozgrywając mecze ligowe. W barwach KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg zadebiutowała Natalia Partyka, która niedawno wywalczyła kolejny tytuł mistrzyni świata niepełnosprawnych. Oprócz niej w spotkaniu z KGHM-ZANAM DWSPiT Polkowice (3:0) punktowały dwie inne kadrowiczki: Li Qian i Kinga Stefańska.

Pochodząca z Chin Li Qian, brązowa medalistka indywidualnych ME 2011, wraca do drużyny narodowej po dwuletniej przerwie na macierzyństwo.

Oprócz trzech pingpongistek z Tarnobrzega, Dziubański powołał też Katarzynę Grzybowską, która w składzie SKTS Sochaczew zastąpiła Partykę. W meczu przeciwko Galaxy Białystok (3:0) Grzybowska straciła zaledwie dziesięć małych punktów w konfrontacji z Kingą Gilewską.

Reklama

Szkoleniowiec nie ukrywa, że od inauguracyjnej potyczki w DME postawi na najsilniejszy skład (rezerwową Stefańska).

"W tej formule rozgrywania turnieju nie ma czasu na eksperymenty. Wszystkie konfrontacje w czterodrużynowej grupie od samego początku są meczami o wszystko. Na papierze faworytkami DME są Niemki, mocne będą też Holenderki, a łącznie do miejsc na podium aspiruje aż 10-12 zespołów, w tym Polska" - uważa Dziubański.

W poprzednich pięciu latach Polki dwa razy wracały z medalami z tej imprezy. "Zawsze byliśmy w najlepszej ósemce, dlatego jestem spokojny o poziom gry naszych zawodniczek" - podsumował trener.

W gr. B Polki zagrają w środę z gospodyniami (godz. 13) i Rumunkami (19), zaś w czwartek z Hiszpankami (16). Dwie najlepsze ekipy awansują do 1/4 finału.

Z kolei męska kadra, prowadzona przez Tomasza Krzeszewskiego, ostatnie zgrupowanie miała w chorwackiej miejscowości Rovinj nad Adriatykiem. Tam trenowali Daniel Górak, Robert Floras (obaj Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Wang Zeng Yi (Kolping Frac Jarosław) i Jakub Dyjas (Fortuna Passau).

Pierwszego dnia zawodów przeciwnikami będą Szwedzi (godz. 16), zaś 25 września - Włosi (13) i Białorusini (19).

W składzie Italii są dwaj tenisiści pozyskani przez beniaminka Zooleszcz Gwiazdę Bydgoszcz - Mihai Bobocica i Leonardo Mutti, zaś od wielu lat w białoruskiej reprezentacji występuje Paweł Płatonow, na co dzień podopieczny... Krzeszewskiego w Condohotels Morliny Ostróda.

Tytułów bronią reprezentacje Niemiec. Polki w poprzedniej edycji zajęły ósme miejsce, ale grały bez Li Qian, zaś Polacy uplasowali się na 11. pozycji.

DME w Lizbonie są kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk europejskich w Baku. Awans wywalczy po 14 ekip żeńskich i męskich.

Program występów Polaków w DME 2014:

kobiety - grupa B:

Polska - Portugalia (środa, godz. 13)

Polska - Rumunia (środa, 19)

Polska - Hiszpania (czwartek, 16)

mężczyźni - grupa C:

Polska - Szwecja (środa, 16)

Polska - Włochy (czwartek, 13)

Polska - Białoruś (czwartek, 19)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL