Reklama

Reklama

Natalia Partyka: Znów Wielkanoc na sportowo w Azji

Po raz drugi z rzędu polskie tenisistki stołowe spędzają Wielkanoc z dala od domów. Przebywają w chińskim Jinan, gdzie przygotowują się do DMŚ w Tokio (28 kwietnia - 5 maja). "Niestety, nie czujemy uroku świąt" - stwierdziła w rozmowie z PAP Natalia Partyka.

Rok temu reprezentacja "Biało-czerwonych" w trakcie świąt wielkanocnych rywalizowała w drużynowym Pucharze Świata w chińskim Kantonie. Teraz znów jest w tym kraju, na tygodniowym obozie przed turniejem DMŚ w Japonii.

"Niestety, takie święta to jak nie święta, nie czujemy zbytnio ich uroku. Każdego dnia trenujemy, mamy konkretną pracę do wykonania, dlatego nie ma mowy o relaksie, odpoczynku itd. Zwłaszcza z dala od rodziny. Ale być może uda nam się troszkę poświętować i podtrzymać tradycję w lany poniedziałek, oczywiście bez żadnych szaleństw" - powiedziała Partyka.

Reklama

Do Chin trener Michał Dziubański zabrał młody zespół: 24-letnie Partykę i Katarzynę Grzybowską, 21-letnią Klaudię Kusińską i 17-letnią Natalię Bajor.

"Liderkami zespołu są Natalia i Katarzyna, zaś w zależności od formy, ustawienia, a także sposobu gry rywalek, do stołu na pozycję nr 3 podchodzić będą debiutantki. Na pewno wszystkie wystąpią w Tokio. Podczas poprzednich zawodów rozegraliśmy osiem spotkań w siedem dni" - stwierdził Dziubański.

Przed dwoma laty Polki zajęły ósme miejsce w DMŚ w Dortmundzie, ale wtedy w składzie była Li Qian (niedawno urodziła dziecko).

"Po raz pierwszy zagramy bez zawodniczek urodzonych w Chinach, więc na pewno będzie bardzo ciężko. Odpowiedzialność za wynik spadnie na mnie i Natalię, postaramy się o niespodziankę" - powiedziała Grzybowska.

W fazie grupowej "Biało-czerwone" zmierzą się z broniącymi tytułu Chinkami oraz Koreą Płn., Rumunią, Słowacją i Austrią. Zwycięzca bezpośrednio awansuje do ćwierćfinału, a zespoły z miejsca 2-3 do 1/8 finału.

"Jesteśmy rozstawieni z nr 15., dlatego byłoby świetnie uplasować się gdzieś w granicach 12. lokaty. Poza zasięgiem są Chiny, ale z innymi ekipami jesteśmy w stanie powalczyć" - dodał szkoleniowiec.

"W przeszłości wspomagały nas Li Qian i Xu Jie, teraz zagramy polskim składem. Postaramy się wyszarpać jak najwięcej" - przyznała Partyka.

Polscy tenisiści stołowi, w tym mistrz Europy w deblu Wang Zeng Yi, przebywają z kolei od piątku w Hongkongu, gdzie spędzają Wielkanoc i szykują się do DMŚ.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy