Reklama

Reklama

MŚ w tenisie stołowym. Najmłodszy uczestnik ma dziewięć lat

Iljas Ałłanazarow z Turkmenistanu jest najmłodszym uczestnikiem mistrzostw świata w tenisie stołowym w Duesseldorfie. Choć ma dziewięć lat, nie jest to jego debiut w imprezie tej rangi. Pierwszy raz wystąpił w drużynowych MŚ w lutym 2016 r. w Kuala Lumpur.

Miał wówczas niespełna osiem lat. Treningi rozpoczął jako trzylatek.

Najstarsza uczestniczka zawodów w Duesseldorfie Chinka reprezentująca Luksemburg Ni Xialian (dwukrotna mistrzyni świata w 1983 r. w reprezentacji Chin) mogłaby być... babcią Ałłanazarowa, gdyż ma 53 lata.

Ojciec najmłodszego zawodnika Agamarut, który jest prezesem turkmeńskiej federacji tenisa stołowego, zdradził, że syn sam wziął rakietkę do ręki.

"Nie zachęcałem go. Sam przyszedł na trening. Kocha to co robi i jest pełen entuzjazmu. Trenuje sześć dni w tygodniu ze swoim szkoleniowcem" - powiedział biznesmen Agamarit Ałłanazarow, dodając, że także drugi syn uprawia tę dyscyplinę.

Reklama

W kwalifikacjach gry podwójnen dziewięciolatek, występujący z Didarem Szajmanowem, uległ deblowi z Filipin 0:3.

"Nic się nie stało. Przyjechaliśmy tu przede wszystkim po naukę. Dla niego sam fakt uczestniczenia w mistrzostwach to najlepszy prezent urodzinowy" - skomentował ojciec zawodnika.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL