Reklama

Reklama

MŚ w tenisie stołowym - ćwierćfinałowa porażka polskiego miksta

Paweł Fertikowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) odpadli w ćwierćfinale miksta mistrzostw świata w tenisie stołowym. W chińskim Suzhou ulegli grającemu w Morlinach Ostróda Wong Chun Tingowi i Doo Hoi Kem (Hongkong) 0:4.

Dziesięć lat temu w ćwierćfinale debla w Tianjinie wystąpili Lucjan Błaszczyk i Wang Zeng Yi. Przegrali wówczas z Niemcami Timo Bollem i Christianem Suessem. "Biało-czerwonych" nie było na podium MŚ od 1989 roku, kiedy w Dortmundzie Leszek Kucharski zdobył srebro w deblu z Jugosłowianinem Zoranem Kalinicem, a Andrzej Grubba brąz w singlu.

W półfinale gry mieszanej Wong i Doo zagrają z duetem Xu Xin (Chiny), Yang Haeun (Korea Płd.).

Reprezentanci Polski kolejną medalową szansę w chińskim turnieju będą mieli w czwartek. W 1/4 finału gry podwójnej wystąpią Li Qian (SPAR-Zamek Tarnobrzeg) i Holenderka Li Jie. Ich rywalkami będą Turczynka Hu Melek i Hiszpanka Shen Yanfrei. Wszystkie występują w barwach różnych europejskich krajów, ale urodziły się w Chinach.

Reklama

Z kolei w trzeciej rundzie gry pojedynczej są Li Qian i Grzybowska.

Wynik ćwierćfinału gry mieszanej:

Paweł Fertikowski, Katarzyna Grzybowska (Polska) - Wong Chun Ting, Doo Hoi Kem (Hongkong) 0:4 (10:12, 12:14, 2:11, 5:11)

pary półfinałowe

Kim Hyok Bong, Kim Jong (Korea Płn.) - Maharu Yoshimura, Kasumi Ishikawa (Japonia)

Wong Chun Ting, Doo Hoi Kem (Hongkong) - Xu Xin (Chiny), Yang Haeun (Korea Płd.)


Dowiedz się więcej na temat: Katarzyna Grzybowska | Paweł Fertikowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje