Reklama

Reklama

MP w tenisie stołowym - Wang i Górak faworytami, nie zagra Li Qian

Broniący tytułu Wang Zeng Yi oraz zwycięzca turnieju z 2010 roku Daniel Górak są faworytami mistrzostw Polski w tenisie stołowym w Ostródzie (1-3 marca). W rywalizacji kobiet zabraknie Li Qian.

"Głównymi kandydatami do złotego medalu są "Wandżi" i Górak" - stwierdził Bartosz Such (Olimpia-Unia Grudziądz), który przed dwoma laty triumfował w MP.

Wang (PKS Kolping Frac Jarosław), Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Such, mistrzowie z trzech ostatnich lat (wszyscy rocznik 1983), to równocześnie czołówka rozgrywek Superligi Wschodzący Białystok. "Nie ukrywam, że moim celem jest obrona tytułu" - przyznał pochodzący z Chin Wang.

Ostróda będzie gościła najlepszych pingpongistów i pingpongistki kraju po zaledwie czteroletniej przerwie. W 2009 roku niespodziewanie najlepszy okazał się Artur Daniel. Tym razem jednym z graczy, którzy mogą sprawić niespodziankę jest Jarosław Tomicki (Carbo-Koks Silesia Miechowice). W lidze spisuje się przeciętnie, ale - jak często podkreśla menedżer śląskiego zespołu Michał Napierała - to zawodnik, któremu "odpowiada formuła turniejowa".

Reklama

"Po cichu liczę, że zagram w finale z moim partnerem deblowym Tomaszem Lewandowskim, ale nie chcę zapeszać. Najważniejsze skoncentrować się na dobrym graniu i nie myśleć za dużo o lokatach, bo to nie pomaga" - powiedział Tomicki, dwukrotny wicemistrz Polski w singlu (2010, 2012).

"Mam już złoto w grze podwójnej, dlatego z radością wreszcie sięgnąłbym po zwycięstwo w rywalizacji indywidualnej" - przekonywał z kolei Lewandowski, grający trener SPAR AZS Politechnika Rzeszów. Spore ambicje ma także jego kolega klubowy Paweł Chmiel.

"Kandydatów do tytułu jest wielu, a jednym z najmocniejszych "Wandżi". Do tego gra bardzo niewygodnym stylem. Życzyłbym sobie finału właśnie z nim" - ocenił Chmiel.

O wytypowanie triumfatorów MP pokusili się ponadto młodsi tenisiści, którzy jednak liczą już się w kraju i mają za sobą debiuty w reprezentacji. "Stawiam na będącego ostatnio w wysokiej formie Góraka" - powiedział Konrad Kulpa (Energa-Manekin Toruń). "Nie wiem, kto konkretnie, ale na pewno to będzie jeden z graczy Dartomu Bogorii" - uważa pingpongista tej drużyny Robert Floras. Z kolei inny zawodnik mazowieckiego zespołu Paweł Fertikowski dodał: "Wygra ten, który będzie grał odważnie, zmiennie, z inicjatywą".

W zmaganiach kobiet zabraknie ubiegłorocznej mistrzyni Li Qian (KTS Zamek Tarnobrzeg), która zrobiła sobie roczną przerwę w karierze. Pod jej nieobecność, faworytkami są Natalia Partyka (SKTS Sochaczew) i Katarzyna Grzybowska (MKSTS Polkowice).

Najwyżej rozstawieni w 81. MP w Ostródzie:

kobiety:

1. Natalia Partyka

2. Antonina Szymańska

3. Katarzyna Grzybowska

4. Monika Pietkiewicz

5. Magdalena Szczerkowska

6. Kinga Stefańska

7. Agata Pastor

8. Renata Gumula

mężczyźni:

1. Daniel Górak

2. Wang Zeng Yi

3. Paweł Fertikowski

4. Paweł Chmiel

5. Jarosław Tomicki

6. Tomasz Lewandowski

7. Mateusz Gołębiowski

8. Jakub Kosowski

Program:

piątek, 1 marca:

godz. 9-15.30 - gry eliminacyjne w singlu

16.45 - otwarcie turnieju

17-20 - gry eliminacyjne w deblu

sobota, 2 marca:

9-12.50 - gry eliminacyjne, ćwierćfinały singla, debla i miksta

13.50 - półfinały miksta

15.45 - półfinały singla

17.35 - półfinały debla

niedziela, 3 marca:

10.30 - finał miksta

11.00 - finał debla kobiet

11.30 - finał debla mężczyzn

12.30 - finał singla kobiet

13.10 - finał singla mężczyzn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama