Reklama

Reklama

MP w tenisie stołowym - Górak i Szymańska przed szansą obrony tytułu

Broniący mistrzowskich tytułów Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn) awansowali do finału 82. mistrzostw Polski w tenisie stołowym rozgrywanych w Raszkowie k. Ostrowa Wielkopolskiego.

O złoty medal Górak zagra z Bartoszem Suchem (Pogoń Lębork), który pewnie rozprawił się z wyżej rozstawionym Pawłem Fertikowskim (Bogoria Grodzisk Maz.) 4:0.

Reklama

Z kolei ubiegłoroczna mistrzyni Polski Antonina Szymańska w finale zagra z numer jeden rankingu PZTS - Katarzyną Grzybowską (MKSTS Polkowice). Grzybowska o złoto powalczy także w deblu (razem Natalią Partyką z SKTS Sochaczew), odpadła natomiast w półfinale gry mieszanej.

Finały zaplanowano na niedzielne przedpołudnie.

wyniki półfinałów:

singiel mężczyzn

Bartosz Such (Pogoń Lębork) - Paweł Fertikowski (Bogoria Grodzisk Maz.) 4:0 (11:3, 11:3, 12:10, 11:9)

Daniel Górak (Bogoria Grodzisk Maz.) - Patryk Chojnowski (Olimpia-Unia Grudziądz) 4:2 (11:9, 1:11, 11:3, 13:11, 7:11, 11:6)

singiel kobiet

Katarzyna Grzybowska (MKSTS Polkowice) - Daria Łuczakowska (AZS UE Wrocław) 4:2 (11:9, 1:11, 11:3, 11:7, 8:11, 11:4)

Antonina Szymańska (GLKS Nadarzyn) - Natalia Bajor (AZS UE Wrocław) 4:1 (11:5, 16:14, 9:11, 11:6, 11:7)

debel mężczyzn

Jakub Dyjas, Konrad Kulpa (obaj Energa-Manekin Toruń) - Paweł Chmiel, Piotr Chmiel (AZS Politechniki Rzeszowskiej, Strzelec Frysztak) 3:0 (11:7, 11:8, 11:8)

Jacek Nowokuński, Jakub Perek (Galaxy Białystok, Pogoń Lębork) - Grzegorz Adamiak, Marcin Czerniawski (Energa-Manekin Toruń, Galaxy Białystok) 3:1 (8:11, 11:4, 14:12, 11:9)

debel kobiet

Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka (MKSTS Polkowice, SKTS Sochaczew) - Kinga Stefańska, Roksana Załomska (obie KTS Tarnobrzeg) 3:0 (11:6, 11:6, 11:5)

Fang Dong Rui, Klaudia Kusińska (Galaxy Białystok, GLKS Nadarzyn) - Natalia Bajor, Sandra Wabik (obie AZS UE Wrocław) 3:0 (11:7, 11:2, 11:7)

mikst

Konrad Kulpa, Klaudia Kusińska (Energa-Manekin Toruń, GLKS Nadarzyn) - Paweł Fertikowski, Katarzyna Grzybowska (Bogoria Grodzisk Maz., MKSTS Polkowice) 3:2 (6:11, 7:11, 11:5, 11:9, 11:6

Jakub Perek, Magdalena Sikorska (Pogoń Lębork, AZS PWSiP Łomża) - Jakub Dyjas, Marta Gołota (Energa-Manekin Toruń, niestowarzyszona) 3:2 (9:11, 11:8, 7:11, 11:5, 11:9)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje