Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym - srebrny medal Jakuba Dyjasa i Daniela Góraka w deblu

Jakub Dyjas i Daniel Górak zdobyli srebrny medal w grze podwójnej mistrzostw Europy w tenisie stołowym. W finale w Budapeszcie przegrali z Niemcem Patrickiem Franziską i Duńczykiem Jonathanem Grothem 2:4. Wcześniej Dyjas wywalczył brąz w singlu.

Na co dzień 21-letni Dyjas występuje w niemieckim TTF Liebherr Ochsenhausen, a 33-letni Górak w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Wcześniej Dyjas sięgnął po brąz w singlu, przegrywając półfinał z Francuzem Emmanuelem Lebessonem 1:4. Tym samym został pierwszym Polakiem w historii, który w tych samych ME wywalczył krążki w grze pojedynczej i podwójnej.

W przeszłości Dyjas i Górak byli mistrzami Europy w deblu, ale juniorów. W 2001 roku Górak triumfował ze Szwedem Robertem Svenssonem, a 11 lat później Dyjas zwyciężył z Konradem Kulpą.

Regulamin mistrzostw kontynentu dopuszcza możliwość występu zawodników z innych krajów, stąd tym razem duet Franziska-Groth. Sześć lat temu w Ostrawie duński pingpongista doszedł do finału z rodakiem Kasperem Sternbergiem. Wówczas potyczkę o złoto przegrali ze znakomitym niemieckim deblem Timo Boll, Christian Suess.

Reklama

W stolicy Węgier Dyjasowi i Górakowi nie udało się powtórzyć osiągnięcia Wanga Zeng Yi z 2013 roku, kiedy w austriackim Schwechat sięgnął po złoto z reprezentującym Chorwację Tanem Ruiwu.

Srebro w tej konkurencji aż cztery razy wywalczył z czterema różnymi partnerami Lucjan Błaszczyk - w 1996 roku z legendarnym Andrzejem Grubbą, w 2002 z obecnym selekcjonerem reprezentacji Tomaszem Krzeszewskim, w 2007 z Wangiem i w 2009 z Tanem.

W finale debla kobiet w Budapeszcie wystąpiły same niemieckie zawodniczki - duet Kristin Silbereisen, Sabine Winter pokonał parę Shan Xiaona, Petrissa Solja 4:3. Trzy lata temu w Schwechat Winter sięgnęła po złoto z... Solją, a finałowymi rywalkami były rodaczki Shan i Zhenqi Barthel.

Wyniki finałów ME w grze podwójnej:

kobiety:

Kristin Silbereisen, Sabine Winter (Niemcy) - Shan Xiaona, Petrissa Solja (Niemcy) 4:3 (12:10, 8:11, 11:8, 11:8, 2:11, 7:11, 11:9)

brązowe medale: Dora Madarasz, Szandra Pergel (Węgry) i Daniela Dodean Monteiro, Elizabeta Samara (Rumunia)

mężczyźni:

Jakub Dyjas, Daniel Górak (Polska) - Patrick Franziska, Jonathan Groth (Niemcy, Dania) 2:4 (11:4, 4:11, 5:11, 11:7, 7:11, 10:12)

brązowe medale: Kristian Karlsson, Kristian Karlsson (Szwecja) i Tiago Apolonia, Joao Geraldo (Portugalia)


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL