Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym - Polacy niepokonani w kwalifikacjach singla

21 zwycięstw i żadnej porażki - to bilans polskich tenisistów stołowych po dwóch dniach kwalifikacji singla mistrzostw Europy w austriackim Schwechat. Rozstawieni są Natalia Partyka i Daniel Górak.

W środę dziewięcioro "Biało-czerwonych" zanotowało po jednej wygranej, zaś Robert Floras, który jako jedyny trafił do pięcioosobowej grupy, pokonał dwóch rywali. Do rozegrania pozostał mu jeszcze mecz z występującym w polskiej Wschodzący Białystok Superlidze Białorusinem Pawłem Płatonowem, który ma również na koncie trzy zwycięstwa.

Reklama

"Awans do turnieju głównego wywalczą zwycięzcy poszczególnych grup eliminacyjnych, a wśród kobiet dodatkowo wylosowanych zostanie siedem zawodniczek z drugich miejsc, tzw. szczęśliwych przegranych (lucky looser)" - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

Decydujące spotkania kwalifikacji odbędą się w czwartek. "Biało-czerwoni" dobrze spisują się również w grze podwójnej. Bilans gier po 2-0 mają Natalia Bajor i Kinga Stefańska oraz Jakub Dyjas i Konrad Kulpa, z kolei Antonina Szymańska i Monika Pietkiewicz 1-1.

Poza Partyką i Górakiem, w gronie rozstawionych są: Katarzyna Grzybowska oraz Wang Zeng Yi i Tan Ruiwu (Chorwacja), a także Paweł Fertikowski i Floras - w deblu.

"Kwalifikacje rozgrywane są trzy dni, bowiem pingpongiści rywalizują tylko na 12 stołach" - dodał Dryszel.

Wyniki reprezentantów Polski w 2. dniu kwalifikacji:

gra pojedyncza:

kobiety:

Grupa 12: Natalia Bajor (Polska) - Patricia Maciel (Portugalia) 3:0 (11:3, 11:3, 13:11)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Jeleną Troszniewą (Rosja)

Grupa 14: Katarzyna Grzybowska (Polska) - Tin Tin Ho (Anglia) 3:0 (11:3, 11:7, 11:6)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Andreą Todorovic (Serbia)

Grupa 15: Monika Pietkiewicz (Polska) - Amanda Fauvel (Szwajcaria) 3:1 (11:6, 11:9, 9:11, 11:6)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Joanną Parker (Anglia)

Grupa 17: Kinga Stefańska (Polska) - Filareti Exarchou (Grecja) 3:0 (11:8, 11:4, 11:5)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Aliną Arlouską (Białoruś)

Grupa 18: Antonina Szymańska (Polska) - Megan Phillips (Walia) 3:0 (11:3, 11:3, 11:3)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Kateriną Penkavovą (Czechy)

mężczyźni:

Grupa 4: Konrad Kulpa (Polska) - Grigorij Własow (Rosja) 3:1 (11:8, 11:4, 3:11, 11:9)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Linorem Citaku (Kosowo)

Grupa 8: Wang Zeng Yi (Polska) - Uros Slatinsek (Słowenia) 3:1 (11:9, 6:11, 12:10, 11:9)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Benediktem Dudą (Niemcy)

Grupa 9: Paweł Fertikowski (Polska) - Ashley Robinson (Irlandia) 3:0 (11:8, 11:3, 11:8)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Li Ahmetem (Turcja)

Grupa 20: Jakub Dyjas (Polska) - Arnoldas Domeika (Litwa) 3:2 (11:5, 11:5, 8:11, 10:12, 11:4)

bilans gier 2-0, do rozegrania mecz z Janosem Jakabem (Węgry)

Grupa 31: Robert Floras (Polska) - Craig Howieson (Szkocja) 3:1 (11:3, 10:12, 11:5, 11:1)

Floras - Gilles Michely (Luksemburg) 3:0 (12:10, 11:1, 11:4)

bilans gier 3-0, do rozegrania mecz z Pawłem Płatonowem (Białoruś)

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Partyka | Daniel Górak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje