Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym - osłabiony skład reprezentacji Polski, powrót miksta

Li Qian i Wang Zeng Yi nie zagrają w mistrzostwach Europy, które we wtorek rozpoczną się w Budapeszcie. Ostatnio oboje bardzo dobrze spisywali się w grach podwójnych. Po dziewięcioletniej przerwie do programu zawodów wraca mikst.

Oboje reprezentanci Polski dostali po igrzyskach w Rio de Janeiro wolne od trenerów kadry Michała Dziubańskiego i Tomasza Krzeszewskiego.

Rok temu w Jekaterynburgu Li Qian zdobyła brązowy medal w parze z Holenderką Li Jie, a przed trzema laty w austriackim Schwechat Wang Zeng Yi sięgnął po złoto Z Chorwatem Tanem Ruiwu.

Na Węgrzech "Biało-czerwoni" zapewne też medalowych szans szukać będą w grach podwójnych. Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska-Franc rozstawione są z trójką, zaś Jakub Dyjas z Danielem Górakiem z szóstką. Mikst Dyjas, Grzybowska-Franc ma numer osiem.

Reklama

"Mistrzostwa Europy zostały rozdzielne na zawody indywidualne i drużynowe, turniej nie jest już tak długi, dlatego mikst wrócił do programu" - powiedział dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Stefan Dryszel.

W ostatnich latach mikst miał swoje oddzielne ME, ale nie cieszyły się one zbyt dużym zainteresowaniem pingpongistów z kontynentu. Poprzednio gra mieszana była w programie całego czempionatu w 2007 roku w Belgradzie.

W eliminacjach w Budapeszcie, poza wspomnianymi duetami, nie muszą brać udziału singliści Partyka, Grzybowska-Franc, Dyjas i Górak.

Najwyżej w rankingu międzynarodowej federacji (ITTF) jest Dyjas - na 45. miejscu. Bardzo dobrze spisuje się w barwach Ochsenhausen w Bundeslidze, wygrał cztery z pięciu pojedynków. W ME nie miał jednak szczęścia w losowaniu, bowiem jeśli pokona pierwszego rywala, w drugiej rundzie zagra z broniącym tytułu Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem, szóstym na liście światowej.

Podobnie trafiła Grzybowska-Franc - w drugim spotkaniu, czyli w 1/16 finału może zagrać ze złotą medalistką z Jekaterynburga Rumunką Elizabetą Samarą.

W dwudniowych kwalifikacjach jako jedyny w pięcioosobowej grupie znalazł się Patryk Zatówka. Zagra m.in. z występującym na co dzień w Dojlidach Białorusinem Aliaksandrem Chaninem. Z kolei jednym z rywali mistrza Polski Tomasza Lewandowskiego będzie Chorwat Tomislav Kolarek, z którym razem występował w Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów. Wśród kobiet Klaudia Kusińska spotka się m.in. z Białorusinką Aliną Arlouską, którą w tym sezonie pokonała już w polskiej ekstraklasie. O awans do turnieju głównego walczyć będzie też Natalia Bajor.

Skład reprezentacji Polski:

kobiety - Natalia Bajor (AZS UE Wrocław), Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew), Klaudia Kusińska (GLKS Scania Nadarzyn) i Natalia Partyka (SKTS Stavoimpex Hodonin)

mężczyźni - Jakub Dyjas (Liebherr Ochsenhausen), Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Patryk Zatówka (Unia-AZS AWFiS Gdańsk) i Tomasz Lewandowski (Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje