Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym. Jakub Dyjas i Natalia Partyka przegrali mecz o medal

Natalia Partyka i Jakub Dyjas przegrali mecz o medal w mikście w czasie ME w Warszawie. Polscy tenisiści stołowi ulegli francuskiej parze Yuan Jia Nan/Emmanuel Lebesson 2-3, mimo że prowadzili 2-0 w ćwierćfinale.

W czwartek rano w 1/8 finału Dyjas i Partyka wygrali ze Szwedami Antonem i Christiną Kallberg 3-1, a o podium rywalizowali z Francuzami.

W tej konkurencji mistrzami Europy byli Andrzej Grubba w 1982 roku (z Holenderką Bettine Vriesekoop) i Lucjan Błaszczyk w 2002 (z Ni Xia Lian z Luksemburga).

W grze podwójnej do 1/8 finału awansowali: Dyjas z Belgiem Cedricem Nuytinckiem, Samuel Kulczycki z Maciejem Kubikiem oraz siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn.

Dyjas i Nuytinck wygrali z francuskim duetem Can Akkuzu, Andrea Landrieu 3-0, a Kulczycki i Kubik z Chorwatem Filipem Zeljko i Anglikiem Samuelem Walkerem 3-0. Z kolei bliźniaczki Węgrzyn pokonały Czeszki Karolinę Mynarovą i Zdenę Blaskovą 3-0.

Reklama

Zobacz nasz codzienny program o Euro - Sprawdź!

ME w tenisie stołowym. Kolejne mecze w piątek

O awans do ćwierćfinału w piątek zagrają: Dyjas i Nuytinck z Czechami Pavlem Siruckiem i Tomasem Polanskym, Kulczycki i Kubik z Portugalczykami Tiago Apolonią i Joao Monteiro, zaś rodzeństwo Węgrzyn z Francuzkami Stephanie Loeuillette i Yuan Jia Nan.

W pierwszej rundzie debla odpadli: Partyka i Natalia Bajor oraz Marek Badowski z Belgiem Robinem Devosem. Polki przegrały z Holenderką Britt Eerland i Węgierką Georginą Potą 1-3, a Badowski i Devos z Portugalczykami Joao Geraldo i Diogo Carvalho 1-3.

Relacja audio z każdego meczu Euro tylko u nas - Słuchaj na żywo!

Mistrzostwa bez Li Qian

W czwartkowe popołudnie i wieczór Polacy wystąpią jeszcze w pierwszej rundzie (1/32 finału) singla. Katarzyna Grzybowska-Franc, brązowa medalistka poprzednich ME, które odbyły się w 2018 roku w Alicante, spotka się z Sarah De Nutte z Luksemburga, Partyka z Rumunką Adiną Diaconu, Bajor z Greczynką Aikaterini Toliou, Katarzyna Węgrzyn z Niemką Shan Xiaona oraz Dyjas z Belgiem Martinem Allegro, Badowski z Austriakiem Andreasem Levenko i Kulczycki z Rosjaninem Kiryłem Skaczkowem.

Z powodu kontuzji w Warszawie nie ma złotej medalistki ME 2018 Li Qian. Za miesiąc "Mała" wraz z Bajor i Partyką zagra w turnieju olimpijskim w Tokio.

Dowiedz się więcej na temat: Jakub Dyjas | Natalia Partyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje