Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym: Bardzo trudni rywale Polaków w deblu

Ubiegłoroczne srebrne medalistki Rumunki Daniela Dodean i Elizabeta Samara będą rywalkami Kingi Stefańskiej i Holenderki Lindy Creemers w pierwszej rundzie debla mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Turniej rozpoczął się w środę w duńskim Herning.

W pierwszym dniu turnieju rozegrano kwalifikacje w grze podwójnej. Oprócz pary Stefańska, Creemers w 1/16 finału wystąpią też Wang Zeng Yi z reprezentującym Chorwację Tan Ruiwu oraz mistrzowie kontynentu juniorów Jakub Dyjas i Konrad Kulpa. Odpadły tylko Monika Pietkiewicz i Magdalena Szczerkowska.

W czwartek polsko-holenderski duet zagra z rozstawionymi z jedynką Rumunkami, zaś pochodzący z Chin Wang i Tan zmierzą się z "trójką", czyli mającymi korzenie w Europie Wschodniej Niemcem Dimitrijem Ovtcharovem (urodził się w Kijowie) i Białorusinem Władimirem Samsonowem (od kilu lat mieszka w Hiszpanii). Juniorzy z Torunia - Dyjas i Kulpa wylosowali doświadczonych rumuńskich pingpongistów Adriana Crisana i Andreia Filimona.

Reklama

Na podstawie rozstawienia w pierwszej rundzie wystąpią Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka oraz Robert Floras i Daniel Górak. Przeciwników mają teoretycznie dużo słabszych i nie powinni mieć problem z awansem do najlepszej "16" zawodów.

W środę rozpoczęły się dwudniowe eliminacje w singlu. Startuje w nich ośmioro Polaków; w turniejowej drabince są natomiast już Partyka i Wang.

Rok temu w Gdańsku brąz w grze pojedynczej zdobyła Li Qian. Po igrzyskach w Londynie, zresztą zgodnie z zapowiedziami, postanowiła zrobić roczną przerwę w karierze, ze względów prywatnych.

Rywale Polaków w grze podwójnej:

1. runda (1/16 finału):

Kinga Stefańska, Linda Creemers (Polska, Holandia) - Daniela Dodean, Elizabeta Samara (Rumunia)

Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka (Polska) - Katsiaryna Barawok, Maria Kuczuk (Białoruś)

Wang Zeng Yi, Tan Ruiwu (Polska, Chorwacja) - Dimitrij Ovtcharov, Władimir Samsonow (Niemcy, Białoruś)

Jakub Dyjas, Konrad Kulpa (Polska) - Adrian Crisan, Andrei Filimon (Rumunia)

Robert Floras, Daniel Górak (Polska) - Eric Berner, Espen Ronnenberg (Norwegia).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje