Reklama

Reklama

ME w tenisie stołowym. Badowski i Bajor w turnieju głównym gry mieszanej

Marek Badowski i Natalia Bajor awansowali do turnieju głównego gry mieszanej w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w Alicante. W decydującym meczu eliminacji pokonali Białorusinów Pawła Płatonowa i Nadieżdę Bogdanową 3-2.

Marek Badowski i Natalia Bajor awansowali do turnieju głównego gry mieszanej w mistrzostwach Europy w tenisie stołowym w Alicante. W decydującym meczu eliminacji pokonali Białorusinów Pawła Płatonowa i Nadieżdę Bogdanową 3-2.


W pierwszej rundzie miksta, o godz. 20.30, Badowski i Bajor zagrają z bardzo doświadczoną serbsko-litewską parą Aleksandar Karakasevic - Ruta Paskauskiene, zaś rozstawieni z 12. Jakub Dyjas i Natalia Partyka spotkają się z Włochami Niagolem Stoyanovem i Giorgią Piccolin.

Po dwóch wtorkowych zwycięstwach, w ostatnim meczu grupowym w singlu Bajor przegrała z Rumunką Danielą Dodean Monteiro 2-4 i zajęła drugie miejsce w grupie 5. Awans do zawodów głównych wywalczy 19 triumfatorek grup oraz siedem zawodniczek z drugich pozycji. Z kolei 12 kolejnych, które zajęły drugie lokaty utworzy sześć par barażowych. Bajor poinformowała na PAP, że z trenerem Zbigniewem Nęckiem czekają na losowanie. Jeśli szczęście dopisze, to znajdzie się bez dodatkowej gry w 1/32 finału.

Reklama

W pierwszej rundzie eliminacji debla Tomasz Kotowski i Białorusin Gleb Szamruk wygrali z Federico Giardim i Mattiasem Mongiustim z San Marino 3-0. O godz. 17.30 ich rywalami będą Holendrzy Ewout Oostwouder i Rajko Gommers. Na tym etapie do rywalizacji przystąpią też Bajor i Serbka Andrea Todorovic. Zagrają o 17 z Norweżkami Ilką Doval i Rebekką Carlsen.

W środowe popołudnie w trzeciej kolejce gier singlowych walczyć będą Patryk Zatówka (bilans 1-1), Badowski (2-0) i Kotowski (1-1). W tej konkurencji rozstawieni są Li Qian (nr 5.), Partyka (18.), Katarzyna Grzybowska-Franc (29.) i Dyjas (27.).

W grze podwójnej zaś rozstawiono Li Qian i Holenderkę Li Jie (5.), Partykę i Grzybowską-Franc (6.), Badowskiego i Zatówkę (14.).

Wyniki eliminacji - 19 września, środa:

2. runda gry mieszanej:

Marek Badowski, Natalia Bajor (Polska) - Paweł Płatonow, Nadieżda Bogdanowa (Białrouś)

3-2 (11-9, 8-11, 10-12, 11-8, 11-5)

1. runda gry podwójnej mężczyzn:

Tomasz Kotowski, Gleb Szamruk (Polska/Białoruś) - Federico Giardi, Mattias Mongiusti (San Marino)

3-0 (11-9, 11-9, 11-9)

singiel kobiet, 3. kolejka:

Grupa 5: Natalia Bajor (Polska) - Daniela Dodean Monteiro (Rumunia) 2-4 (11-7, 12-14, 11-6, 7-11, 2-11, 8-11)Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy