Reklama

Reklama

LM tenisistek stołowych - Zamek SPAR Tarnobrzeg gra o półfinał

Zamek SPAR Tarnobrzeg w meczu szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych zmierzy się w piątek we własnej hali z rosyjskim zespołem TTC Tiumeń.

Zamek SPAR Tarnobrzeg w meczu szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych zmierzy się w piątek we własnej hali z rosyjskim zespołem TTC Tiumeń.

Stawką meczu będzie drugie miejsce w grupie B, premiowane awansem do półfinału tych prestiżowych rozgrywek. Awans z tej grupy do najlepszej czwórki ekip w Europie już wcześniej zapewnił sobie obrońca tytułu Linz AG Froschberg, który wygrał wszystkie mecze.

Tarnobrzeżanki mają na koncie trzy zwycięstwa oraz dwie porażki z ekipą z Austrii i są o krok od zakończenia rywalizacji na drugim miejscu w grupie. Rosjanki zajmują trzecią lokatę, mają punkt mniej od Zamku i nie straciły jeszcze szansy na wyprzedzenie mistrzyń Polski. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka przed piątkową konfrontacją znajdują się jednak w uprzywilejowanej sytuacji.

Reklama

"Do zapewnianie sobie historycznego awansu potrzebujemy zwycięstwa w czterech setach, aby nie liczyć małych punktów, lub wygrania jednej gry. To jest plan minimum, ale przed własną publicznością, w przedświątecznej atmosferze, chcemy oczywiście odnieść zwycięstwo" - mówi trener Zamku SPAR Zbigniew Nęcek, który ma do dyspozycji wszystkie zawodniczki.

Pierwsze spotkanie rozegrane na Syberii zakończyło się zwycięstwem polskiej drużyny 3:0.

"Rzeczywiście, w pierwszym spotkaniu w Tiumeniu poszło nam bardzo dobrze, trafiliśmy z ustawieniem, ale w piątek czeka nas dużo trudniejszy mecz, w składzie zespołu gości znajdują się bowiem bardzo dobre, utytułowane zawodniczki. Oczywiście, wierzymy w awans, ale trzeba podejść do spotkania z maksymalną koncentracją" - dodaje szkoleniowiec ekipy z Tarnobrzega.

Piątkowy mecz rozpocznie się o godzinie 18.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy