Reklama

Reklama

Dwa polskie deble w 1/8 finału ME w tenisie stołowym

Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka oraz Robert Floras i Daniel Górak awansowali w czwartek do 1/8 finału gry podwójnej mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany jest w duńskim Herning.

Rozstawione z numerem piątym Grzybowska i Partyka pokonały Białorusinki Katsiarynę Barawok i Marię Kuczuk 3:0, a Floras z Górakiem (nr 16.) wygrali z Norwegami Ericem Bernerem i Espenem Ronnenbergiem 3:0.

W piątek szczególnie ciekawie zapowiada się konfrontacja męskiej pary "Biało-czerwonych" z Portugalczykami Tiago Apolonią i Joao Monteiro. Rok temu Polacy zwyciężyli 3:2 w ME w trójmiejskiej Ergo Arenie.

Bez powodzenia rywalizowali w Herning pozostali polscy pingpongiści (niektórzy z zagranicznymi partnerami), ale - w przeciwieństwie do wcześniej wymienionych duetów - w starciach, w których nie byli faworytami. Kinga Stefańska i Holenderka Linda Creemers uległy ubiegłorocznym srebrnym medalistkom Rumunkom Danieli Dodean i Elizabecie Samarze (1.) 0:3, a mistrzowie kontynentu juniorów Jakub Dyjas i Konrad Kulpa przegrali z doświadczonymi rumuńskimi zawodnikami Adrianem Crisanem i Andreiem Filimonem 0:3.

Reklama

Bardzo zacięty pojedynek w pierwszej rundzie stoczyli Wang Zeng Yi i Chorwat Tan Ruiwu z niemiecko-białoruskim deblem Dimitrij Ovtcharov, Władimir Samsonow (3.). Mimo niepowodzenia w dwóch setach, odrobili straty, ale w piątym tenisiści urodzeni w Chinach cały czas "gonili" wynik - 2:4, 6:8. Zostali pokonani przed wyżej notowanych rywali 11:8.

Tan Ruiwu nie powtórzy osiągnięcia z 2007 roku z Belgradu, gdzie sięgnął po srebro z Lucjanem Błaszczykiem. Dwa lata później w Stuttgarcie tytuł wicemistrzowski, z tym samym utytułowanym graczem, wywalczył Wang. W Danii mieli wspólnie powalczyć o kolejny sukces, bowiem Błaszczyk już zakończył międzynarodową karierę.

Zakończyły się eliminacje w singlu, bez udziału rozstawionych Partyki i Wanga. Awans do turniejowej drabinki zdobyli Grzybowska, Kinga Stefańska, Monika Pietkiewicz, Magdalena Szczerkowska i Górak.

W 2011 roku w Gdańsku po brąz w grze pojedynczej sięgnęła Li Qian. Po igrzyskach w Londynie, zresztą zgodnie z zapowiedziami, postanowiła zrobić sobie roczną przerwę w startach, ze względów prywatnych.

Wyniki Polaków w grze podwójnej:

1. runda (1/16 finału):

Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka (Polska) - Katsiaryna Barawok, Maria Kuczuk (Białoruś) 3:0 (11:4, 12:10, 11:9)

Kinga Stefańska, Linda Creemers (Polska, Holandia) - Daniela Dodean, Elizabeta Samara (Rumunia) 0:3 (7:11, 6:11, 6:11)

Robert Floras, Daniel Górak (Polska) - Eric Berner, Espen Ronnenberg (Norwegia) 3:0 (11:8, 11:9, 11:5)

Wang Zeng Yi, Tan Ruiwu (Polska, Chorwacja) - Dimitrij Ovtcharov, Władimir Samsonow (Niemcy, Białoruś) 2:3 (5:11, 12:14, 13:11, 11:9, 8:11)

Jakub Dyjas, Konrad Kulpa (Polska) - Adrian Crisan, Andrei Filimon (Rumunia) 0:3 (10:12, 10:12, 10:12)

2. runda (1/8 finału):

Grzybowska, Partyka - Petrissa Solja, Sabine Winter (Niemcy)

Floras, Górak - Tiago Apolonia, Joao Monteiro (Portugalia)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL