Reklama

Reklama

DMŚ w tenisie stołowym: Polska - Ukraina 2:3

Polscy tenisiści stołowi przegrali z Ukrainą 2:3 w swoim drugim meczu grupowym drużynowych mistrzostw świata w Kuala Lumpur. W niedzielę wygrali zaś z faworyzowanym Singapurem 3:2.

W poniedziałkowym spotkaniu punkty zdobyli: Jakub Dyjas (TTF Liebherr Ochsenhausen) i Daniel Górak (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Obaj nie sprostali także Jarosławowi Żmudence z Olimpii-Unii Grudziądz, który przesądził o zwycięstwie Ukraińców. Wygraną w zespole rywali zanotował też Jewhen Pryszczepa.

Do tej pory z polskich pingpongistów najlepiej gra Dyjas, który pokonał dwóch Singapurczyków, w tym zajmującego 21. miejsce w rankingu światowym Gao Ninga; Polak - 82. Natomiast reprezentujący Ukrainę Kou Lei sklasyfikowany jest na 56. miejscu.

Niespodziewanie bohaterem drugiego meczu był Żmudenko, który na liście ITTF jest dopiero 130.

Reklama

W poniedziałek podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zagrają jeszcze z Japonią (godz. 12.30 czasu warszawskiego), która pokonała już Białoruś 3:0 i Singapur 3:1.

Z kolei polskie tenisistki stołowe w niedzielę przegrały z Białorusią 2:3 i zwyciężyły Francję 3:1. W poniedziałek o 9.30 zmierzą się z Holandią mającą na koncie dwie wygrane (3:2 z Ukrainą i 3:1 z Białorusią).

Bezpośredni awans do ćwierćfinałów uzyskają zwycięzcy czterech grup, natomiast drużyny z drugich i trzecich miejsc rozegrają spotkania barażowe o wejście do ósemki. Pozostałe ekipy (z pozycji 4-6) będą grały o lokaty 13-24.

Wynik 2. kolejki grupy C:

Polska - Ukraina 2:3

Daniel Górak - Jarosław Żmudenko 1:3

Jakub Dyjas - Kou Lei            3:1

Wang Zeng Yi - Jewhen Pryszczepa 2:3

Daniel Górak - Kou Lei           3:2

Jakub Dyjas - Jarosław Żmudenko  1:3


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy