Reklama

Reklama

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki w 4. rundzie Pucharu ETTU!

Po 150 minutach walki Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała francuskie Entente Pongiste Issenne 3:1 i awansowała do 4. rundy Pucharu ETTU. Komplet punktów zdobył Daniel Górak.

"Kto przegrywa, ten odpada, więc ten mecz był dla nas najważniejszym w tym sezonie. Cieszę się z dwóch punktów, bo Francuzi pokazali, że mają talent i umiejętności. Długo gram w tenisa stołowego, a mimo to nie raz byłem zaskoczony po ich uderzeniach. Mamy czwartą rundę i jestem gotowy do gry w niej. Nieważne, że gramy tuż przed świętami. Europejskie puchary zawsze wyzwalają dodatkową mobilizację i determinację" - powiedział tuż po meczu Górak.

Zespół francuski do Grodziska Mazowieckiego dotarł bez swojego lidera, reprezentującego Dominikanę Lin Ju. Tym samym walkę o 4. rundę rozgrywek podjęli francuscy juniorzy, których średnia wieku to... 17,3 lat! Zwłaszcza najlepszy z nich - Enzo Angles - okazał się dla Bogorii sporym zagrożeniem. Nie bez powodu jest aktualnym mistrzem Europy juniorów i brązowym medalistą mistrzostw świata juniorów (w deblu i drużynie).

Ale klasę pokazał Daniel Górak, który zdobył dwa punkty, wprowadzając drużynę do 4. rundy Pucharu ETTU. Z Alexandrem Robinot tylko w trzecim secie pozwolił sobie nie chwilę słabości w końcówce. W pozostałych setach odniósł już wygrane i tym samym pokonał rywala 3:1.

Czwartej porażki w sezonie - i czwartej w stosunku 2:3 - doznał Oh Sang Eun. Koreańczyk, który wrócił do naszego składu po dwóch tygodniach przerwy, szybko objął prowadzenie z Enzo Anglesem 2:0. Nie postawił jednak kropki nad "i", przegrywając trzecią partię 9-11. Potwierdziło się, że kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 2:3. W piątej grze Azjata uległ Francuzowi 8-11.

Swoje zadanie na trójce wykonał Robert Floras, który teoretycznie miał najłatwiejszą misję, bo grał z 16-letnim Alexandrem Cassin, brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów w singlu. Nasz gracz nie pozwolił ugrać przeciwnikowi więcej niż osiem akcji w secie i pewnie triumfował 3:0. "Byłem maksymalnie zmobilizowany, a delikatna presja była, mimo że rywalizowałem z tak młodym graczem. Często trafiamy na francuskie drużyny w pucharach i jestem zadowolony, że wyeliminowaliśmy kolejną z nich" - przyznał"Florek".

Drugiego 18-latka w sobotę ograł przy stanie 2:1 "Góra". Pierwsze trzy sety jego starcia z Anglesem zakończyły się rezultatem 11-9, a dwa z nich wygrał nasz tenisista stołowy. Czwartą grę ponownie zdobył Górak, którego z trybun wspierali rodzice, rodzeństwo i małżonka, zapewniając klubowi promocję do 1/8 finału Pucharu ETTU. Pojedynek Górak-Angles obfitował w kapitalne wymiany i był niesamowitą promocją tenisa stołowego.

Przeciwnikiem Dartomu Bogorii w 4. rundzie rozgrywek będzie chorwacki Dr Casl Zagrzeb, który zwyciężył ukraiński TTSC Nord 3:1. Polsko-chorwacka konfrontacja już w piątek 20 grudnia w Grodzisku Mazowieckim.

Reklama

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Entente Pongiste Issenne 3:1Daniel Górak - Alexandre Robinot 3:1 (11-4, 11-7, 11-13, 11-9)
Oh Sang Eun - Enzo Angles 2:3 (11-2, 12-10, 9-11, 4-11, 8-11)
Robert Floras - Alexandre Cassin 3:0 (11-7, 11-8, 11-7)
Daniel Górak - Enzo Angles 3:1 (11-9, 11-9, 9-11, 11-7)

Dowiedz się więcej na temat: Bogoria Grodzisk Maz. | Daniel Górak | Oh Sang Eun

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje