Varbergs Boll och Idrottsallskap - Idrottsforeningen Kamraterna Varnamo 3-0 (1-0). Liga - 12. kolejka

3 lipca na Paskbergsvallen odbyło się starcie 12. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Varbergsu BoIS i IFK Varnamo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Varbergsu BoIS 3-0.

3 lipca  na Paskbergsvallen odbyło się starcie  12. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Varbergsu BoIS  i IFK Varnamo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Varbergsu BoIS 3-0.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków drużyna IFK Varnamo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół IFK Varnamo próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Varbergsu BoIS w 26. minucie spotkania, gdy Oliver Alfonsi zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Varbergsu BoIS.

Jedenastka IFK Varnamo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Varbergsu BoIS, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie wynik na 2-0 podwyższył Robin Simovic.

W 60. minucie kartką został ukarany Robin Tihi, piłkarz IFK Varnamo. W 66. minucie za Antona Liljenbacka wszedł Oskar Sverrisson. Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Varbergsu BoIS: Montader Madjed, Alexander Johansson, Oliver Alfonsi, Des Kunst, na ich miejsce weszli: Ismet Lushaku, Eliton Junior, Albin Winbo, Joel Sundstrom. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Williama Kenndala, Charliego Vindehalla, Wendersona, Freddego Winstha zajęli: Edvin Becirovic, Christian Moses, Erick Brendon, Haris Avdiu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Eliton Junior. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Albin Winbo.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Varbergs BoIS: Robinowi Simovicowi w 88. minucie i Luke'owi Le Roux w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Przewaga zespołu IFK Varnamo w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka Varbergsu BoIS zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Varbergsu BoIS, a piłkarzom IFK Varnamo pokazał jedną.

Drużyna Varbergsu BoIS w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół IFK Varnamo w drugiej połowie dokonał czterech zmian.