Varbergs Boll och Idrottsallskap - Degerfors Idrottsforening 2-1 (1-0). Liga - 9. kolejka

W spotkaniu 9. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Varbergsu BoIS wygrał z Degerfors IF 2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Paskbergsvallen.

W  spotkaniu 9. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Varbergsu BoIS wygrał  z Degerfors IF  2-1 (1-0). Pojedynek odbył się na Paskbergsvallen.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 meczów drużyna Degerfors IF wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Degerfors IF próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Sytuację bramkową stworzył Andre Boman.

W tym czasie zawodnicy Varbergsu BoIS nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Gideon Mensah dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Varbergsu BoIS.

W 54. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Tashreeq Matthews osłabiając tym samym drużynę Varbergsu BoIS.

Wysiłki podejmowane przez zespół Degerfors IF w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie wyrównującą bramkę dla drużyny Degerfors IF zdobył Diego Campos. Przy zdobyciu bramki asystował Christos Gravius.

W 59. minucie żółtą kartkę dostał Gideon Mensah z zespołu Varbergsu BoIS. W 61. minucie Gideon Mensah został zastąpiony przez Jona Birkfeldta. W tej samej minucie trener Varbergsu BoIS postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Alexandra Johanssona wszedł Victor Karlsson, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Varbergsu BoIS utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę zespołowi Varbergsu BoIS udało się strzelić gola i wygrać.

Między 70. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Varbergsu BoIS oraz dwie drużynie przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie meczu sędzia wyrzucił z boiska Sebastiana Ohlssona z Degerfors IF. Minutę później w drużynie Degerfors IF doszło do zmiany. Sean Sabetkar wszedł za Diego Camposa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Varbergsu BoIS w 90. minucie spotkania, gdy Albin Winbo strzelił drugiego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Przewaga zespołu Degerfors IF w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Varbergsu BoIS otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół Varbergsu BoIS w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Degerfors IF w drugiej połowie dokonała czterech zmian.