Varbergs BoIS FC - Elfsborg Boras 1-3 (0-2). Liga szwedzka - 2. kolejka Allsvenskan

19 kwietnia na Varberg Energi Arena odbył się pojedynek 2. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Varbergsu BoIS FC i Elfsborg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Elfsborg 3-1. Starcie obejrzało 8 widzów.

2. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-04-19 19:00 | Stadion: Varberg Energi Arena | Widzów: 8 | Arbiter: Kristoffer Karlsson
M. Ndione 34',86'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elfsborg w siódmej minucie spotkania, gdy Maudo Lamine strzelił pierwszego gola.

Zespół Varbergsu BoIS FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Marokhy Ndione. Asystę przy golu zaliczył Rasmus Alm.

Między 35. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Elfsborg i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie kartkę dostał Marokhy Ndione z jedenastki gości. W 65. minucie Ryan Moon został zmieniony przez Tashreeqa Matthewsa.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 68. minucie gola kontaktowego strzelił Simon Karlsson. Bramka padła po podaniu Adamy Fofany.

Między 70. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 73. minucie Samuel Holmen został zmieniony przez Simona Olssona, co miało wzmocnić drużynę Elfsborg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Ejupiego na Olivera Stanisica w 84. minucie.

W 86. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marokhy Ndione z Elfsborg. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Johan Larsson.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Elfsborg: Jack Cooper, Jacob Ondrejka, a na ich miejsce weszli Jeppe Okkels, Rasmus Alm. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Simon Strand
66′ Robin Tranberg
Frederik Holst
84′ Albert Ejupi
Samuel Holmen70′ 73′
Adama Fofana
Andre Romer45′
65′ Ryan Moon
Rasmus Alm90′
35′ 66′ Robin Simovic
Marokhy Ndione  34′, 86′ 64′
65′ Victor Karlsson
Jeppe Okkels90′
Philip Mårtensson
Mathias Lønne Dyngeland
84′ Oliver Stanisic
Christopher Mcvey
Hampus Zackrisson
Oliver Zandén
66′ 85′ Luke Le Roux
Simon Olsson73′
65′ Tashreeq Matthews
Jacob Ondrejka90′
65′ Albin Winbo
Noah Söderberg
66′  68′ Simon Karlsson Adjei
Jack Cooper Love90′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gości. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Varbergsu BoIS FC obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Varbergsu BoIS FC w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.