Varbergs BoIS FC - Djurgardens 1-3 (1-2). Liga szwedzka - 3. kolejka Allsvenskan

W meczu 3. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 25 kwietnia, drużyna Varbergsu BoIS FC przegrała z Djurgardens 1-3 (1-2). Mecz na Varberg Energi Arena obejrzało 8 widzów.

3. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-04-25 15:00 | Stadion: Varberg Energi Arena | Widzów: 8 | Arbiter: Fredrik Klitte
N. Bärkroth 81'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Djurgardens wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Djurgardens otworzyli wynik. W 20. minucie Hampus Finndell dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Magnus Eriksson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Djurgardens w 30. minucie spotkania, gdy Aslak Fonn zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Oliver Stanisic.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę otrzymał Robin Tranberg z jedenastki gospodarzy.

Na drugą połowę drużyna Djurgardens wyszła w zmienionym składzie, za Edwarda Chilufyę wszedł Jesper Löfgren. Między 55. a 64. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Oliver Stanisic zastąpił Adamę Fofanę. W tej samej minucie w zespole Varbergsu BoIS FC doszło do zmiany. Tashreeq Matthews wszedł za Robina Tranberga. Trener Varbergsu BoIS FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Jeana i na pole gry wprowadził napastnika Ryana Moona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 77. minucie w drużynie Djurgardens doszło do zmiany. Haris Radetinac wszedł za Karla Holmberga.

Zespół Varbergsu BoIS FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Nicklas Bärkroth. Asystę przy golu ponownie zanotował Magnus Eriksson.

Od 87 minuty boisko opuścili piłkarze Varbergsu BoIS FC: Joakim Lindner, Hampus Zackrisson, na ich miejsce weszli: Victor Karlsson, Albin Winbo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rasmusa Schüllera, Nicklasa Bärkrotha zajęli: Emmanuel Banda, Albion Ademi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Aleksandr Vasyutin
 43′ 64′ 73′ Oliver Stanisic
Aslak Fonn Witry  30′ (k.) 61′
89′ Hampus Zackrisson
Jacob Hugo Une-Larsson55′
Jon Birkfeldt
Hjalmar Ekdal
Anton Liljenbäck
Carl Elliot Leifson Käck
45′ 73′ Robin Tranberg
Hampus Finndell  20′
73′ Jean Carlos de Brito
Magnus Eriksson
89′ Joakim Lindner
Tommi Mikael Vaiho
73′ Adama Fofana
Jesper Löfgren46′
89′ Victor Karlsson
Albion Ademi90′
Luke Le Roux
Elias Andersson
73′ Tashreeq Matthews
Emmanuel Justine Rabby Banda87′
89′ Albin Winbo
Haris Radetinac77′
73′ Ryan Moon
Emir Kujović

Zespół Varbergsu BoIS FC zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna Varbergsu BoIS FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.