Play-offs 1/2: Kalmar FF - IK Brage 2-2 (0-0)

10 listopada na Guldfågeln Arena odbyło się starcie rozgrywek szwedzkiej Play-offs 1/2 pomiędzy drużynami Kalmara a Brage. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Kalmara 2-0, więc to on wywalczył awans. Na stadionie zasiadło 6 218 widzów.

Play-offs 1/2
2019-11-10 14:45 | Stadion: Guldfågeln Arena | Widzów: 6218 | Arbiter: M. Al Hakim
C. Kouakou 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Kalmara wygrał aż pięć razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Setha Hellberga z Brage, a w 18. minucie Henrika Löfkvista z drużyny przeciwnej.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana Kouakou z Brage, a w 51. minucie Piotra Johanssona z drużyny przeciwnej. W 56. minucie za Pontusa Hindrikesa wszedł Simon Stenberg.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana Morsaya, zawodnika Brage.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kalmara w 60. minucie spotkania, gdy Fidan Aliti strzelił pierwszego gola. Piotr Johansson z Kalmara na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 51. minucie.

W 67. minucie Bjarni Antonsson został zmieniony przez Oscara Lundina, co miało wzmocnić zespół Brage. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Geira Herrema na Edvina Cronę. Trener Brage postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Mattiasa Liljestranda i na pole gry wprowadził napastnika Jonathana Lundbäcka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna Brage ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Herman Hallberg. Asystę zaliczył Edvin Crona.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie gola kontaktowego strzelił Jonathan Morsay.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Romarinho z Kalmara. W tej samej minucie karnego dla Brage nie wykorzystał Christian Kouakou strzelając obok bramki.

Prawie natychmiast Christian Kouakou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Brage, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Wilhelm Carlos García Ambrosiani
 60′ Fidan Aliti
Pontus Hindrikes-Bergström56′
18′ Henrik Löfkvist
Benjamin Hjertstrand
Emin Nouri
Mattias Liljestrand78′
Rasmus Elm
Kristian Andersen
 86′ Herman Hallberg
Bjarni Mark Antonsson67′
51′ 65′ Piotr Johansson
Seth Hellberg2′
90′ Romário Pereira Sipião
Sahr Jonathan Morsay  88′ 59′
Nils Fröling
Christian Kouakou  90′ 90′ (k.) 50′
72′ Geir André Herrem
Anton Lundin
Viktor Noring
Adrian Engdahl
Jesper Manns
Simon Stenberg56′
72′ Edvin Crona