Östersunds FK - Malmö FF 0-3 (0-1). Liga szwedzka - 23. kolejka Allsvenskan

16 października na Jämtkraft Arena odbył się mecz 23. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Östersunds i Malmö. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malmö 3-0. Na stadionie zasiadło 2 230 widzów.

23. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-16 15:00 | Stadion: Jämtkraft Arena | Widzów: 2230 | Arbiter: Granit Maqedonci
A. Christiansen 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Malmö wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Östersunds: Blairowi Turgottowi w 8. i Patrickowi Kpozie w 41. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 42. minucie spotkania, gdy Antonio-Mirko Čolak zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Malmö.

Kibice Malmö nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adiego Nalica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Bonke Innocent. Posunięcie trenera było słuszne. Adiego Nalica zdobył drugą bramkę w 53. minucie spotkania.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Malmö, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Adi Nalic. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jo Inge Berget.

Prawie natychmiast Anders Christiansen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie starcia. W 64. minucie Søren Krukow zastąpił Martina Olssona.

Po chwili trener Östersunds postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Sebastian Karlsson, a murawę opuścił Noah Sonko-Sundberg. W 80. minucie Felix Hörberg został zmieniony przez Ahmeda Awada, co miało wzmocnić drużynę Östersunds. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersa Christiansena na Markusa Björkqvista. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Eric Larsson
74′ Noah Kemeseng Sonko-Sundberg
Franz Brorsson64′
Eirik Haugan
Lasse Nielsen
41′ Patrick Kpozo
Jo Inge Berget
Nikolaos Dosis
Erdal Rakip
80′ Felix Micael Hörberg
Antonio-Mirko Čolak  42′ (k.) 71′
8′ Blair Sebastian Turgott
Niklas Moisander64′
80′ Ahmed Awad Mohammad
Martin Olsson64′
Francis Jno-Baptiste
Markus Björkqvist84′
74′ Sebastian Karlsson Grach
Abdul Malik Abubakari71′

Adi Nalic46′  53′

Zespół Malmö był w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Östersunds pokazał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Malmö w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.