Östersunds FK - Halmstads BK 0-1 (0-0). Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 26 lipca, drużyna Östersunds przegrała z Halmstads BK 0-1 (0-0). Mecz na Jämtkraft Arena obejrzało 1 563 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-07-26 19:00 | Stadion: Jämtkraft Arena | Widzów: 1563 | Arbiter: Victor Wolf
Östersunds FK
Halmstads BK
0
1
N. Sonko-Sundberg 90' (samob.)

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Halmstads BK wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Felix Hörberg z Östersunds. Była to 45. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie Malcolm Stolt został zastąpiony przez Jerrella Anthony'ego. A kibice Halmstads BK nie mogli już doczekać się wprowadzenia Emila Wikströma. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Simon Lundevall.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Halmstads BK doszło do zmiany. Mikael Boman wszedł za Sadata Karima. Po chwili trener Östersunds postanowił wzmocnić linię napadu i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Francisa Jno-Baptiste'a. Na boisko wszedł Ahmed Awad, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie w drużynie Halmstads BK doszło do zmiany. Erik Ahlstrand wszedł za Samuela Kroona.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia sędzia ukarał kartką Henrika Bellmana, piłkarza gospodarzy.

W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku do własnej bramki trafił zawodnik Östersunds Noah Sonko-Sundberg.

Andreas Johansson
90′ (samob.) Noah Kemeseng Sonko-Sundberg
Alexander Berntsson
Frank Arhin
Andreas Bengtsson
45′ Felix Micael Hörberg
Joel Allansson
88′ Henrik Bellman
Samuel Kroon85′
Nikolaos Dosis
Amir Al-Ammari
64′ Malcolm Stolt
Simon Lundevall74′
Sebastian Karlsson Grach
Sadat Karim74′
82′ Francis Jno-Baptiste
Emil Wikström74′
64′ Jerrell Anthony Sellars
Mikael Boman74′
82′ Ahmed Awad Mohammad
Alexander Johansson

Kasper Karlsson

Jedenastka Halmstads BK była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Östersunds pokazał dwie żółte.

Zespół Östersunds w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.