Örebro SF - AIK Fotboll 1-1 (1-0). Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan

26 lipca na Behrn Arena odbyło się starcie 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Örebro i Fotboll. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 3 948 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-07-26 19:00 | Stadion: Behrn Arena | Widzów: 3948 | Arbiter: Granit Maqedonci
Örebro SF
AIK Fotboll
1
1
D. Collander 26'
N. Bahoui 61'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 48 meczów zespół Fotboll wygrał 19 razy i zanotował 13 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Erickowi Otieno z drużyny gości. Była to 14. minuta meczu.

Nieoczekiwanie zawodnicy Örebro nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie bramkę zdobył Dennis Collander.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Örebro.

Na drugą połowę jedenastka Örebro wyszła w zmienionym składzie, za Husseina Alego wszedł Daniel Björnkvist. W 57. minucie w drużynie Fotboll doszło do zmiany. Zachary Elbouzedi wszedł za Saku Severiego.

Bramkarz Örebro wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. W 61. minucie wynik ustalił Nabil Bahoui. Asystę przy bramce zanotował Sebastian Larsson.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Johan Mårtensson z Örebro. Kibice Fotboll nie mogli już doczekać się wprowadzenia Henoka Goitoma. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nicolás Stefanelli. W 70. minucie David Seger został zmieniony przez Romaina Galla.

W 81. minucie arbiter ukarał kartką Gorana Sjöströma, piłkarza gości. Trener Örebro postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Johana Mårtenssona i na pole gry wprowadził napastnika Erika Björndahla. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Örebro: Bobby'emu Allainowi w 82. minucie i Andreasowi Skovgaardowi w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

AIK Fotboll
82′ Bobby Allain
Budimir Janošević
46′ Hussein Ali
Filip Roberto Rogić
Benjamin Hjertstrand
Carl Mikael Lustig
90′ Andreas Skovgaard
Goran Alexander Sjöström Milošević81′
Kevin Wright
Erick Ouma Otieno14′
77′ Kevin Walker
Sebastian Larsson
 26′ 70′ Dennis Collander
Saku Tuomas Severi Ylätupa57′
70′ David Seger
Nabil Bahoui  61′
68′ 81′ Johan Mårtensson
Per Karlsson
46′ Daniel Björnkvist
Yasin Abbas Ayari
77′ Martin Broberg
Zachary Elbouzedi57′
70′ Romain Gall
Ebenezer Ofori
70′ Nordin Gerzić
Tom Strannegård
81′ Erik Björndahl
Henok Goitom70′

Przewaga jedenastki Fotboll w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Örebro, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie.

Zespół Örebro w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.