Mjallby Allmanna Idrottsforening - Kalmar Fotbollsforening 1-1 (1-0). Liga - 10. kolejka

W meczu 10. kolejki Allsvenskan, który rozegrany został 28 maja, zespół Mjallby AIF zremisował z Kalmar FF 1-1 (1-0). Mecz na Strandvallen w Solvesborg obejrzało 3 572 widzów.

W  meczu 10. kolejki  Allsvenskan, który rozegrany został 28 maja, zespół Mjallby AIF zremisował  z Kalmar FF  1-1 (1-0). Mecz na Strandvallen w Solvesborg obejrzało 3 572 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 spotkań drużyna Mjallby AIF wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo dziewięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Taktyka trenera zespołu Mjallby AIF już od samego początku meczu była przejrzysta. Nie trzeba było być ekspertem, żeby zobaczyć, że skupił się on głównie na zamurowaniu dostępu do swojej bramki. Przeciwnicy długo nie mieli pomysłu na to, jak oszukać obrońców zespołu Mjallby AIF. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mjallby AIF w 26. minucie spotkania, gdy Silas Nwankwo zdobył pierwszą bramkę.

W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Hermanowi Johanssonowi z Mjallby AIF. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mjallby AIF.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ottona Rosengrena z Mjallby AIF, a w 54. minucie Davida Olafssona z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Rasmus Sjostedt został zastąpiony przez Axela Lindahla.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Kalmar FF doszło do zmiany. Simon Skrabb wszedł za Noaha Shamouna.

W 73. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Mjallby AIF Adam Stahl. W 74. minucie w zespole Mjallby AIF doszło do zmiany. David Lofquist wszedł za Silasa Nwankwo.

W następstwie utraty bramki trener Mjallby AIF postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Albina Morfelta i na pole gry wprowadził napastnika Mamuda Moro. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mamuda Moro z Mjallby AIF, a w 88. minucie Romaria z drużyny przeciwnej. W 89. minucie boisko opuścili piłkarze Mjallby AIF: Rasmus Wiedesheim-Paul, Andreas Blomqvist, a na ich miejsce weszli Herman Johansson, Otto Rosengren.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Przewaga jedenastki Kalmar FF w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Jedenastka Mjallby AIF zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Mjallby AIF, a piłkarzom Kalmar FF pokazał dwie.

Zespół Mjallby AIF w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Kalmar FF w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.