Mjallby Allmanna Idrottsforening - Idrottsforeningen Kamraterna Norrkoping 1-1 (0-0). Liga - 11. kolejka

26 czerwca na Strandvallen w Solvesborg odbył się mecz 11. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Mjallby AIF i IFK Norrkoping. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 639 widzów.

26 czerwca  na Strandvallen w Solvesborg odbył się mecz  11. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Mjallby AIF  i IFK Norrkoping. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 2 639 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół Mjallby AIF wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mjallby AIF: Hermanowi Johanssonowi w 20. i Viktorowi Gustafsonowi w 45. minucie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jetmirowi Halitiemu, piłkarzowi Mjallby AIF. W 55. minucie za Egzona Binaku wszedł Christopher Telo.

Nagle zawodnicy IFK Norrkoping nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Eid.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Daniel Eid z drużyny IFK Norrkoping. W następstwie utraty gola trener Mjallby AIF postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił obrońcę Jetmira Halitiego i na pole gry wprowadził napastnika Rasmusa Wiedesheima-Paula. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Jedenastka Mjallby AIF wyrównała wynik meczu. W 78. minucie wynik ustalił Silas Nwankwo. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Rasmus Wiedesheim-Paul.

W 79. minucie Mamudo Moro został zmieniony przez Magnusa Wortsa, co miało wzmocnić zespół Mjallby AIF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emana Markovica na Maica Semę oraz Filipa Dagerstala na Viktora Agardiusa. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Albina Morfelta, piłkarza Mjallby AIF. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki zawodnikom Mjallby AIF, a piłkarzom IFK Norrkoping przyznał jedną.

Drużyna Mjallby AIF w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka IFK Norrkoping w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.