Mjallby Allmanna Idrottsforening - Idrottsforeningen Elfsborg 1-1 (1-0). Liga - 17. kolejka

W starciu 17. kolejki Allsvenskan, które rozegrane zostało 7 sierpnia, zespół Mjallby AIF zremisował z Elfsborg 1-1 (1-0). Mecz na Strandvallen w Solvesborg obejrzało 3 342 widzów.

W  starciu 17. kolejki  Allsvenskan, które rozegrane zostało 7 sierpnia, zespół Mjallby AIF zremisował  z Elfsborg  1-1 (1-0). Mecz na Strandvallen w Solvesborg obejrzało 3 342 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół Mjallby AIF wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Asystę zaliczył Adam Stahl.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mjallby AIF w piątej minucie spotkania, gdy Silas Nwankwo strzelił pierwszego gola. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Simona Stranda z Elfsborg, a w 36. minucie Ivana Kricaka z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Mjallby AIF.

W 68. minucie Rasmus Alm został zastąpiony przez Alexandra Bernhardssona. W tej samej minucie w jedenastce Elfsborg doszło do zmiany. Jack Love wszedł za Noaha Soderberga.

W 70. minucie boisko opuścili piłkarze Mjallby AIF: Jacob Bergstrom, Herman Johansson, a na ich miejsce weszli Mamudo Moro, Noah Persson. Trener Elfsborg postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Jeppe Okkelsa i na pole gry wprowadził napastnika Jacoba Ondrejkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W tej samej minucie Sveinn Gudjohnsen został zmieniony przez Oscara Agę, co miało wzmocnić jedenastkę Elfsborg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Silasa Nwankwo na Heradiego Rashidiego oraz Jetmira Halitiego na Davida Lofquista.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Adamowi Stahlowi z drużyny Mjallby AIF. Była to 90. minuta spotkania. Niedługo później trener Mjallby AIF postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu starcia postawił na defensywę. Za pomocnika Ottona Rosengrena wszedł Jesper Valter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół Mjallby AIF nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Minutę później na listę strzelców wpisał się Michael Baidoo. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jacob Ondrejka.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Jedenastka Elfsborg zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Mjallby AIF dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Mjallby AIF w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Elfsborg w drugiej połowie dokonał czterech zmian.