Mjällby AIF - Örebro SF 0-0. Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 29 listopada, zespół Mjällby zremisował z Örebro 0-0. Mecz na Strandvallen w Sölvesborg obejrzało 2 770 widzów.

29. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-11-29 19:00 | Stadion: Strandvallen | Widzów: 2770 | Arbiter: Adam Ladebäck
Mjällby AIF
Örebro SF
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Mjällby wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 23. minucie Hussein Ali został zmieniony przez Daniela Björnquista.

W 46. minucie Kevin Wright został zmieniony przez Niclasa Bergmarka, co miało wzmocnić zespół Örebro . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mamuda Moro na Amina Sarra w 61. minucie. Trener Mjällby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Petera Blomqvista. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Otto Rosengren.

Po chwili trener Örebro postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł David Seger, a murawę opuścił Ahmed Yasin. W 81. minucie Jake Larsson został zmieniony przez Richarda Fridaya, co miało wzmocnić drużynę Örebro. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Kričaka na Taylora Silverholta. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Kadira Hodžicia, piłkarza Mjällby.

Hussein Ali23′
85′ Ivan Kričak
Nasiru Moro
Carlos Moros
Carl Benjamin Hjertstrand
Joel Nilsson
Kevin Adrian Wright46′
62′ Otto Rosengren
Kevin Edward Bertil Walker
Nils Erik Elias Andersson
Noel Milleskog
90′ Kadir Hodžić
Jake Mikael Larsson81′
Per Jesper Gustavsson
Johan Mårtensson
Jacob Bergström
Jiloan Mohamed Hamad
61′ Mamudo Moro
Ahmed Yasin67′
Samuel Brolin
Mergim Krasniqi
Enoch Kofi Adu
Niclas Bergmark46′
62′ Peter Andreas Blomqvist
Daniel Lars Tommy Björnquist23′
Magnus Finne Wørts
Andreas Skovgaard Larsen
Herman Johansson
Richard Emeka Friday81′
61′ Amin Sarr
Anton Ingves
85′ Taylor Silverholt
David Seger67′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Mjällby pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Örebro wymienił czterech zawodników.