Mjällby AIF - Malmö FF 0-2 (0-0). Liga szwedzka - 12. kolejka Allsvenskan

W spotkaniu 12. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, które rozegrane zostało 24 lipca, drużyna Mjällby przegrała z Malmö 0-2 (0-0). Mecz na Strandvallen w Sölvesborg obejrzało 1 475 widzów.

12. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-07-24 15:00 | Stadion: Strandvallen | Widzów: 1475 | Arbiter: Bojan Pandzic
Mjällby AIF
Malmö FF
0
2
J. Bergström 58' (samob.)
V. Birmančević 61'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów jedenastka Mjällby wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erica Larssona z Malmö, a w 42. minucie Enocha Adu z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Malmö wyszedł w zmienionym składzie, za Oscara Lewickiego wszedł Pavle Vagić.

W 58. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Mjällby Jacob Bergström. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Davidowi Löfquistowi, piłkarzowi Mjällby.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 61. minucie spotkania, gdy Veljko Birmančević strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Bramka padła po podaniu Erica Larssona.

W 69. minucie Viktor Gustafson został zastąpiony przez Pera Gustavssona. W tej samej minucie Enoch Adu został zmieniony przez Andreasa Blomqvista, co miało wzmocnić drużynę Mjällby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erica Larssona na Feliksa Beijma. Chwilę później trener Mjällby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Mamudo Moro, a murawę opuścił Daan Klinkenberg.

W 81. minucie arbiter pokazał kartkę Mamudowi Moro z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Jo Inge Berget
74′ Daan Klinkenberg
Lasse Nielsen
Max Watson
Franz Brorsson
60′ David Sebastian Magnus Löfquist
Niklas Moisander
Joel Nilsson
Sebastian Nanasi85′
69′ Viktor Gustafson
Eric Larsson17′ 72′
86′ Kadir Hodžić
Oscar Lewicki46′
42′ 69′ Enoch Kofi Adu
Adi Nalic85′
Amin Sarr
Abdul Malik Abubakari85′
58′ (samob.) Jacob Bergström
Veljko Birmančević  61′
Carljohan Daniel Viktor Eriksson
Marko Johansson
86′ Josip Filipović
Anel Ahmedhodzic
69′ Andreas Blomqvist
Felix Beijmo72′
69′ Per Jesper Gustavsson
Markus Björkqvist85′
Adam Petersson
Peter Gwargis85′
Marc Tokich
Søren Krukow Rieks85′
74′ 81′ Mamudo Moro
Pavle Vagić46′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Mjällby, natomiast zawodnikom gości pokazał jedną.

Drużyna Mjällby w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.