Mjällby AIF - IFK Goeteborg 1-3 (0-1). Liga szwedzka - 24. kolejka Allsvenskan

W pojedynku 24. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 24 października, zespół Mjällby przegrał z Goeteborgiem 1-3 (0-1). Mecz na Strandvallen w Sölvesborg obejrzało 4 216 widzów.

24. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-10-24 15:00 | Stadion: Strandvallen | Widzów: 4216 | Arbiter: Mohammed Al Hakim
M. Berg 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Goeteborgu wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie żółtą kartką został ukarany August Erlingmark, piłkarz gości.

Po chwili trener Goeteborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 27. minucie na plac gry wszedł Simon Thern, a murawę opuścił Mattias Bjarsmyr.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Goeteborgu w 28. minucie spotkania, gdy Carl Johansson strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Oscar Wendt.

W 32. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ivan Kričak osłabiając tym samym zespół gospodarzy. W 36. minucie Mamudo Moro został zastąpiony przez Magnusa Finnego. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Carl Johansson z drużyny gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Goeteborgu.

Drużyna Goeteborgu niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił Amin Sarr. Przy zdobyciu bramki pomógł Max Watson.

Trener Mjällby postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Viktora Gustafsona i na pole gry wprowadził napastnika Noah Perssona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Goeteborgu przyniosły efekt bramkowy. W 75. minucie Carl Johansson po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Asystę przy bramce zaliczył Tobias Sana.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Goeteborgu, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu wynik na 1-3 podwyższył Marcus Berg. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Hosama Aiesha.

W 89. minucie w zespole Goeteborgu doszło do zmiany. Robin Söder wszedł za Hosama Aiesha. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Alexander Jallow
32′ Ivan Kričak
Mattias Bjarsmyr27′
Carlos Moros
Carl Johansson  28′, 75′ 42′
81′ David Sebastian Magnus Löfquist
Oscar Wendt
Joel Nilsson
Hosam Aiesh89′
82′ Nils Erik Elias Andersson
Gustav Svensson
82′ Kadir Hodžić
August Erlingmark19′
62′ Viktor Gustafson
Tobias Sana
36′ Mamudo Moro
Oscar Vilhelmsson82′
 49′ Amin Sarr
Marcus Berg  83′
Samuel Brolin
Ole Soederberg
81′ Enoch Kofi Adu
Bernardo Vilar Estevão Jeronimo
82′ Peter Andreas Blomqvist
Filip Ambroz
36′ Magnus Finne Wørts
Gustaf Norlin
82′ Jacob Bergström
Simon Thern27′
Sam Garyahzon Johnson
Kevin Yakob82′
62′ Noah Persson
Robin Söder89′

Drużyna Goeteborgu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia przyznał jedną czerwoną kartkę zawodnikom Mjällby, natomiast piłkarzom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Goeteborgu wykorzystała wszystkie zmiany.