Mjällby AIF - Djurgardens Sztokholm 2-1 (1-0). Liga szwedzka - 29. kolejka Allsvenskan

29 listopada na Strandvallen w Sölvesborg odbył się mecz 29. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Mjällby i Djurgardens. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mjällby 2-1.

M. Eriksson 54'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 pojedynków jedenastka Djurgardens wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartkę otrzymał Besard Sabovic z Mjällby.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Mjällby w 15. minucie spotkania, gdy Jacob Bergström zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Joel Nilsson.

Od 18. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Mjällby.

Drugą połowę zespół Mjällby rozpoczął w zmienionym składzie, za Maksa Watsona wszedł Jesper Löfgren. Także drużyna Djurgardens wyszła w zmienionym składzie, za Curtisa Edwardsa wszedł Magnus Eriksson.

Zawodnicy Djurgardens w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Magnus Eriksson.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Löfquista z Mjällby, a w 63. minucie Jespera Karlströma z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Moses Ogbu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mjällby, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli.

W 68. minucie Edward Chilufya zastąpił Nicklasa Bärkrotha. W tej samej minucie trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Emir Kujović, a murawę opuścił Karl Holmberg. A trener Mjällby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adama Peterssona. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Moses Ogbu.

W 85. minucie kartkę dostał Martin Spelmann, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Tommy Vaiho
46′ Max Watson
Jonathan Augustinsson27′
9′ Besard Sabovic
Curtis Edwards46′
Kadir Hodzic
Edward Chilufya68′
57′ David Löfquist
Haris Radetinac
85′ Martin Spelmann
Jesper Karlström63′
 64′ 84′ Moses Ogbu
Fredrik Ulvestad
 15′ Jacob Bergström
Karl Holmberg68′
Noel Törnqvist
Per Kristian Worre Bråtveit
46′ Jesper Löfgren
Kevin Walker
84′ Adam Petersson
Nicklas Bärkroth68′
Erik Pärsson
Emir Kujović68′

Przewaga jedenastki Djurgardens w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Mjällby dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Zespół Mjällby w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.