Malmo Fotbollforening - Helsingborgs Idrottsforening 2-1 (1-1). Liga - 11. kolejka

27 czerwca na Swedbank Stadion odbyło się starcie 11. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmo FF i Helsingborgs IF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malmo FF 2-1.

27 czerwca  na Swedbank Stadion odbyło się starcie  11. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmo FF  i Helsingborgs IF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Malmo FF 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Malmo FF wygrał aż 10 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Już w pierwszych minutach zespół Malmo FF próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Malmo FF otworzyli wynik. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Isaac Thelin. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Veljko Birmancevic.

Piłkarze Helsingborgs IF otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 36. minucie Dennis Olsson wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Taże Alemu z Helsingborgs IF. Była to 43. minuta meczu. W 45. minucie za Hugona Larssona wszedł Sergio Pena. W tej samej minucie w jedenastce Malmo FF doszło do zmiany. Dennis Hadžikadunić wszedł za Hugona Larssona.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 59. minucie w zespole Helsingborgs IF doszło do zmiany. Wilhelm Loeper wszedł za Josepha Amoako. Trener Helsingborgs IF postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Dennisa Olssona i na pole gry wprowadził napastnika Assada Al Hamlawiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 70. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Malmo FF: Martin Olsson, Veljko Birmancevic, Erdal Rakip, na ich miejsce weszli: Soren Rieks, Malik Abubakari, Patriot Sejdiu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Tahy Ali, Benjamina Acquaha, Anthony'ego van den Hurka zajęli: Rasmus Jonsson, Armin Gigovic, Adam Kaied. W 75. minucie kartkę otrzymał Ravy Tsouka z drużyny Helsingborgs IF.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmo FF w 90. minucie spotkania, gdy Patriot Sejdiu zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Isaac Thelin.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Patriot Sejdiu, piłkarz Malmo FF. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Drużyna Malmo FF była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Malmo FF, a piłkarzom Helsingborgs IF przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.