Malmo Fotbollforening - Gymnastik och Idrottsforeningen Sundsvall 3-1 (3-0). Liga - 18. kolejka

14 sierpnia na Swedbank Stadion odbyło się starcie 18. kolejki Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmo FF i GIF Sundsvall. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malmo FF 3-1. Na stadionie zasiadło 14 205 widzów.

14 sierpnia  na Swedbank Stadion odbyło się starcie  18. kolejki  Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmo FF  i GIF Sundsvall. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malmo FF 3-1. Na stadionie zasiadło 14 205 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów jedenastka GIF Sundsvall wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Malmo FF zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki GIF Sundsvall była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Malmo FF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Veljko Birmancevic. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Moustafa Zeidan.

Drużyna GIF Sundsvall ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Malmo FF, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Isaac Thelin. Przy strzeleniu gola asystował Eric Larsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmo FF w 45. minucie spotkania, gdy Isaac Thelin strzelił trzeciego gola. W 45. minucie Pontus Silfwer został zastąpiony przez Saku Ylatupę.

W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w zespole GIF Sundsvall za Pontusa Silfwera wszedł Ludvig Navik, a w jedenastce Malmo FF Lasse Nielsen zmienił Dennisa Hadžikadunicia.

Trener Malmo FF postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Moustafę Zeidana. Na boisko wszedł Anders Christiansen, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze GIF Sundsvall odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Saku Ylatupa.

Od 73 minuty boisko opuścili piłkarze Malmo FF: Mohamed Turay, Felix Beijmo, Erdal Rakip, na ich miejsce weszli: Patriot Sejdiu, Jonas Knudsen, Hugo Larsson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ronalda Damusa, Joe Corony zajęli: Alexander Larsson, Teodor Stenshagen. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Jedenastka Malmo FF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Malmo FF wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna GIF Sundsvall wymieniła czterech graczy.