Malmo Fotbollforening - Bollklubben Hacken 1-2 (0-0). Liga - 9. kolejka

W pojedynku 9. kolejki Allsvenskan, który rozegrany został 22 maja, drużyna Malmo FF przegrała z Hackenem 1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Swedbank Stadion.

W  pojedynku 9. kolejki  Allsvenskan, który rozegrany został 22 maja, drużyna Malmo FF przegrała  z Hackenem  1-2 (0-0). Spotkanie odbyło się na Swedbank Stadion.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Oscar Uddenas z Hackenu. Była to 35. minuta starcia.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Hackenu doszło do zmiany. Tomas Totland wszedł za Valgeira Fridrikssona. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hackenu w 52. minucie spotkania, gdy Alexander Jeremejeff strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Oscar Uddenas.

W następstwie utraty bramki trener Malmo FF postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Feliksa Beijma i na pole gry wprowadził napastnika Veljka Birmancevica. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Martinowi Olssonowi z zespołu Malmo FF.

Jedenastka Malmo FF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Hackenu, strzelając kolejnego gola. W 61. minucie wynik na 0-2 podwyższył Gustav Berggren.

W 64. minucie Sergio Pena zastąpił Hugona Larssona. W tej samej minucie Soren Rieks został zmieniony przez Patriota Sejdiu, a za Jo Bergeta wszedł na boisko Malik Abubakari, co miało wzmocnić zespół Malmo FF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikkela Rygaarda na Erika Friberga oraz Leo Bengtssona na Blaira Turgotta. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hacken: Mikkelowi Rygaardowi w 66. i Peterowi Abrahamssonowi w 73. minucie.

Bramkarz Hackenu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 77. minucie bramkę kontaktową zdobył Malik Abubakari.

Chwilę później trener Hackenu postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Gustava Berggrena wszedł Franklin Uchenna, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Hackenu utrzymać prowadzenie. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Dennisowi Hadžikaduniciowi, zawodnikowi Malmo FF. Drużynie Malmo FF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Hackenu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Malmo FF, a zawodnikom Hackenu pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.