Malmö FF - Hammarby Sztokholm 3-2 (2-2). Liga szwedzka - 1. kolejka Allsvenskan

W pojedynku 1. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 10 kwietnia, jedenastka Malmö wygrała z Hammarby 3-2 (2-2). Mecz odbył się na Eleda Stadion.

A. Khalili 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 spotkań zespół Malmö wygrał 18 razy i zanotował 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia ukarał kartką Bonke'a Innocenta, zawodnika Malmö.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hammarby w 20. minucie spotkania, gdy Gustav Ludwigson strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Abdula Khalilego.

W 27. minucie kartkę dostał Mads Fenger z drużyny gości.

Zawodnicy Malmö odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Anders Christiansen.

Szybko po stracie gola zespół gospodarzy objął prowadzenie. W 40. minucie Søren Krukow dał prowadzenie swojej jedenastce.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W siódmej minucie doliczonego czasu bramkę wyrównującą zdobył Abdul Khalili.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 55. minucie Ola Toivonen został zastąpiony przez Adiego Nalica. W 75. minucie w zespole Hammarby doszło do zmiany. Vladimir Rodić wszedł za Akinkunmiego Amoo.

Po chwili trener Malmö postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Sørena Krukowa. Na boisko wszedł Sebastian Nanasi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 86. minucie Mohanad Jeahze został zmieniony przez Dennisa Widgrena, co miało wzmocnić drużynę Hammarby. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Franza Brorssona na Lasse Nielsena.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jonas Knudsen.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Hammarby doszło do zmiany. Darijan Bojanić wszedł za Jeppe'a Andersena. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Azizowi Outtarze z Hammarby. Była to 90. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Richard Magyar
89′ Franz Brorsson
Jón Guðni Fjóluson
 90′ Jonas Knudsen
Mohanad Jeahze86′
 36′ (k.) Anders Christiansen
Mads Fenger27′
Jo Inge Berget
Abdul Rahman Khalili  45′
 40′ 84′ Søren Krukow Rieks
Jeppe Andersen90′
9′ Bonke Innocent
Akinkunmi Ayobami Amoo75′
55′ Ola Toivonen
Simon Sandberg
89′ Lasse Nielsen
Dennis Widgren86′
84′ Sebastian Nanasi
Darijan Bojanić90′
Pavle Vagić
Abdul-Halik Hudu
55′ Adi Nalic
Vladimir Rodić75′
Amin Sarr
Loué Bayéré Junior

Zawodnicy Malmö otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.