Malmö FF - Halmstads BK 0-0. Liga szwedzka - 30. kolejka Allsvenskan

4 grudnia na Eleda Stadion odbyło się spotkanie 30. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Halmstads BK. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 20 373 widzów.

30. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-12-04 15:00 | Stadion: Eleda Stadion | Widzów: 20373 | Arbiter: Glenn Nyberg
Malmö FF
Halmstads BK
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 43 mecze zespół Malmö wygrał 25 razy i zanotował osiem porażek oraz 10 remisów.

Drużyna Halmstads BK od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Trener Malmö postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 22. minucie na plac gry wszedł Erdal Rakip, a murawę opuścił Oscar Lewicki.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Sergiowi Penie z Malmö. Była to 25. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Malmö rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adiego Nalica wszedł Abdul Abubakari. W 73. minucie Veljko Birmančević został zastąpiony przez Andersa Christiansena.

A trener Halmstads BK wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emila Tota. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Samuel Kroon.

Carl Oscar Andreas Bengtsson
25′ 73′ Sergio Fernando Pena Flores
Joel Emil Martin Allansson
80′ Søren Krukow Rieks
Thomas Boakye89′
22′ Oscar Lewicki
Amir Fouad Aboud Al-Ammari
46′ Adi Nalic
Samuel Karl Johan Kroon81′
73′ Veljko Birmančević
Erik Alexander Berntsson85′
80′ Eric Larsson
Erik Ahlstrand
73′ Martin Olsson
Dušan Predrag Đurić
73′ Anders Christiansen
Lars Simon Lundevall
22′ Erdal Rakip
Emil Tot Wikström81′
46′ Abdul Malik Abubakari
Alexander Johansson89′

Przewaga drużyny Malmö w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Halmstads BK żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Halmstads BK w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.