Malmö FF - Elfsborg Boras 2-1 (1-0). Liga szwedzka - 13. kolejka Allsvenskan

20 maja na Eleda Stadion odbyło się starcie 13. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Elfsborg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Malmö 2-1. Na stadionie zasiadło 8 widzów.

P. Frick 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków zespół Malmö wygrał 22 razy i zanotował 13 porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Anders Christiansen został zastąpiony przez Erdala Rakipa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Malmö w 27. minucie spotkania, gdy Jo Inge Berget strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Leo Väisänen z jedenastki gości. Była to 37. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Malmö.

Kibice Malmö nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adiego Nalica. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ola Toivonen. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Zespół Elfsborg wyrównał wynik meczu. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Per Frick. W zdobyciu bramki pomógł Simon Strand.

Niedługo później Veljko Birmančević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, zdobywając kolejną bramkę w 64. minucie pojedynku. Chwilę później trener Elfsborg postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Jeppe Okkelsa. Na boisko wszedł Alexander Bernhardsson, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie kartkę dostał Lasse Nielsen, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Robert Gojani88′
 27′ Jo Inge Berget
Jacob Ondrejka74′
 64′ 74′ Veljko Birmančević
Jeppe Okkels65′
6′ Anders Christiansen
Andre Romer88′
46′ Ola Toivonen
Christopher Mcvey
74′ 75′ Lasse Nielsen
Oliver Zandén
Sebastian Nanasi
Samuel Holmen88′
6′ Erdal Rakip
Frederik Holst88′
46′ Adi Nalic
Ahmed Qasem74′
Amin Sarr
Alexander Bernhardsson65′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Elfsborg w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.