Malmö FF - Djurgardens Sztokholm 1-1 (1-0). Liga szwedzka - 19. kolejka Allsvenskan

W pojedynku 19. kolejki szwedzkiej Allsvenskan, który rozegrany został 18 września, drużyna Malmö zremisowała z Djurgardens 1-1 (1-0). Mecz na Eleda Stadion obejrzało 5 532 widzów.

19. kolejka Szwecja - Allsvenskan
2021-09-18 15:00 | Stadion: Eleda Stadion | Widzów: 5532 | Arbiter: Mohammed Al Hakim
Malmö FF
Djurgardens Sztokholm
1
1
A. Čolak 16'
H. Ekdal 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 starć jedenastka Malmö wygrała 24 razy i zanotowała 17 porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Malmö w 16. minucie spotkania, gdy Antonio-Mirko Čolak strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 21. minucie arbiter ukarał kartką Andersa Christiansena, zawodnika Malmö. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Malmö.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Antonio-Mirko Čolak z drużyny gospodarzy. Po chwili trener Djurgardens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Nicklas Bärkroth, a murawę opuścił Joel Asoro.

W 64. minucie w jedenastce Djurgardens doszło do zmiany. Leo Cornic wszedł za Jespera Nyholma. W tej samej minucie Hampus Finndell zastąpił Emmanuela Bandę. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole Malmö doszło do zmiany. Bonke Innocent wszedł za Adiego Nalica.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Hjalmar Ekdal. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Carl Leifson.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Djurgardens doszło do zmiany. Jesper Löfgren wszedł za Harisa Radetinaca. W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Jacobowi Widellowi, zawodnikowi gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Carl Elliot Leifson Käck
21′ Anders Christiansen
Hampus Finndell64′
Erdal Rakip
Magnus Lennart Eriksson
76′ Adi Nalic
Rasmus Schüller
Jo Inge Berget
Edward Chilufya
 16′ (k.) 46′ Antonio-Mirko Čolak
Albion Ademi
76′ Bonke Innocent
Emmanuel Justine Rabby Banda64′
Sebastian Nanasi
Nicklas Robert Bärkroth56′
Abdul Malik Abubakari
Karl Albin Elis Holmberg

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Djurgardens przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Djurgardens w drugiej połowie wymienił czterech graczy.