Liga szwedzka - 9. kolejka Allsvenskan: Malmö FF - Kalmar FF 2-1 (0-1)

19 lipca na Eleda Stadion odbyło się spotkanie 9. kolejki szwedzkiej Allsvenskan pomiędzy drużynami Malmö i Kalmara. Starcie zakończyło się zwycięstwem Malmö 2-1.

V. Elm 36'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Drużyna Malmö wygrała aż 22 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 12.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Anelowi Ahmedhodzicowi z Malmö. Była to trzecia minuta meczu.

W 30. minucie Isak Magnusson został zastąpiony przez Isaka Janssona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kalmara w 36. minucie spotkania, gdy Viktor Elm zdobył z karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Kalmara.

W 46. minucie Alexander Ahl-Holmström został zmieniony przez Edvina Cronę, a za Viktora Elma wszedł na boisko Gbenga Arokoyo, co miało wzmocnić zespół Kalmara. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sørena Krukowa na Olę Toivonen.

Drużyna Malmö nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Isaac Thelin. Przy strzeleniu gola pomagał Marcus Antonsson.

W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafinhę z Kalmara, a w 88. minucie Bonke'a Innocenta z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Isaac Thelin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Malmö, strzelając kolejnego gola w 89. minucie starcia. W siódmej minucie doliczonego czasu pojedynku sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Lucas Hägg-Johansson
3′ Anel Ahmedhodzic
Fidan Aliti
Eric Larsson
Viktor Elm  36′ (k.) 58′
71′ Behrang Safari
Emin Nouri
Anders Christiansen
Svante Ingelsson
88′ Bonke Innocent
Romário Pereira Sipião
46′ Søren Krukow Rieks
Filip Sachpekidis
Oscar Lewicki
Rafael Gimenes da Silva72′ 82′
71′ Jo Inge Berget
York Rafael
 63′, 89′ 90′ (k.) Isaac Kiese Thelin
Alexander Ahl-Holmström46′
71′ Marcus Antonsson
Isak Magnusson30′
Mattias Nilsson
Tobias Andersson
71′ Jonas Knudsen
Gbenga Arokoyo58′
Fouad Bachirou
Johan Stenmark
Erdal Rakip
Victor Backman
71′ Guillermo Federico Molins Palmeiro
Edvin Crona46′
71′ Amin Sarr
Carl Gustafsson82′
46′ Ola Toivonen
Isak Jansson30′

Drużyna Malmö była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Kalmara zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Zawodnicy Malmö dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników.